AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Kossakowski, Woroch, Peśla - 15 listopada w OCK /zapowiedź/

Miasto

Kossakowski, Woroch, Peśla będą gośćmi spotkania w Ostrowskim Centrum Kultury już 15 listopada. Na wydarzenie, które odbędzie się w ramach kampanii “Jestem tylko niepełnosprawny”, zaprasza Beata Klimek Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

- Niepełnosprawność to nie definicja. To główny przekazać naszej kampanii. Między innymi o tym porozmawiamy z gośćmi tego spotkania - Przemysławem Kossakowskim, Michałem Worochem i Dariuszem Peślą. To inspirujące osobowości, które opowiedzą nam wyjątkowe historie i jestem przekonana, chcecie je poznać. Zapraszam gorąco - zaprasza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wyjątkowe spotkanie z inspirującymi bohaterami na Dużej Scenie Ostrowskiego Centrum Kultury odbędzie się już 15 listopada o godzinie 18. Bezpłatne wejściówki można odebrać w kasie OCK. Ilość miejsc ograniczona.

Gośćmi spotkania będą Przemysław Kossakowski, Michał Woroch i Dariusz Peśla. Podczas wydarzenia rozmawiać będziemy o założeniach i celach kampanii "Jestem tylko niepełnosprawny", ale nie zabraknie też wyjątkowych historii i wspomnień przygotowanych specjalnie na tę okazję przez naszych gości.

Michał Woroch jest podróżnikiem, fotografem, twórcą projektu "Wheelchair trip" i Przemysław Kossakowski to dziennikarz i podróżnik, który przez lata był związany z telewizją TTV. Natomiast Dariusz Peśla to ostrowianin, dziennikarz, pisarz, historyk regionalista, działacz na rzecz poprawy sytuacji osób niepełnosprawnych.

W Ostrowie Wielkopolskim  mieszka około 7 tysięcy osób z niepełnosprawnościami, a więc taką osobą jest co dziesiąty z nas. Cierpią oni głównie na dysfunkcje narządu ruchu, wady wzroku oraz ułomności intelektualne.

Kampania “Jestem tylko niepełnosprawny” – spoty telewizyjne, billboardy, ulotki, spotkania osób niepełnosprawnych z mieszkańcami”  jest realizowana w ramach projektu „E-Ostrów 2050 – Miasto Ekologiczne, Energetyczne, Ekonomiczne”, który jest realizowany przy współudziale pozyskanych przez miasto funduszy z Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Rozwój lokalny”.

Partnerem projektu jest Stowarzyszenie Ostrowianie Dzieciom Specjalnej Troski.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego
REKLAMA