Szaleństwo Piasta!

Piłkarze Piasta Czekanów pokusili się o prawdziwą sensację pokonując Zawiszę Łęka Opatowska 3:1 w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej V ligi.

Tego nie spodziewali się najwięksi optymiści. Co prawda w zapowiedzi sportowego weekendu pisaliśmy, że grający na luzie Piast niewątpliwie będzie starał się w starciu z wiceliderem sprawić niespodziankę, ale Zawisza Łęka Opatowska przyjechał do Czekanowa w glorii niedawnego pogromcy Ostrovii i wydawało się, że siłą rozpędu zmiecie z boiska Piasta, który jeszcze kilka tygodni temu męczył się walką o wydostanie się ze strefy spadkowej.

Tymczasem w ostatnim meczu rundy jesiennej kibice w Czekanowie oglądali odmienionego Piasta, grającego z polotem, a przede wszystkim zdobywającego bramki. Warto wspomnieć, że we wcześniejszych meczach tylko raz czekanowianom udało się zdobyć więcej niż 1 bramkę, a punkty Piast zdobywał wtedy gdy na wysokości zadania stanęła jego defensywa. Początek sobotniego meczu nie zapowiadał co prawda efektownej wymiany ciosów, ale uważna gra gospodarzy w obronie przy wyraźnej chęci zdobycia gola przez napastników mogły napawać optymizmem. W 33 minucie spełniło się marzenie zmarzniętych kibiców - Bartosz Zmyślony dobrze przymierzył piłkę i pokonał bramkarza gości dając Piastowi prowadzenie 1:0. Jeszcze większym optymizmem powiało tuż przed przerwą, kiedy to czerwoną kartke otrzymał jeden z zawodników Zawiszy.

Piłka nożna bywa jednak nieprzwidywalna. 11 minut po wznowieniu gry goście przeprowadzili akcję, która dała im wyrównującą bramkę i mecz "rozpoczął się od nowa". Przewaga liczebna Piasta dała o sobie znać w końcówce spotkania. W 85 minucie Hubert Nowacki ponownie wyprowadził Piasta na prowadzenie, a w doliczonym czasie Adam Stein ustalił wynik meczu na 3:1.

Listopad okazał się bardzo udany dla Piasta Czekanów, który w trzech meczach zdobył komplet punktów, a w klubie zapewne chcieliby aby wzorem IV ligi rozegrać jeszcze pierwszą kolejkę z wiosny kiedy to Piast podejmować będzie Ostrovię. Nastroje w klubie dobrze ilustruje żartobliwa grafika zamieszczona na klubowym FB:

Piast Czekanów - Zawisza Łęka Opatowska 3:1 (1:0)