Efektowne zakończenie sezonu

W meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej V ligi mistrz jesieni Ostrovia 1909 pokonała Astrę Krotoszyn aż 6:1.

Piłkarze Ostrovii rozpoczęli rundę jesienną efektownym zwycięstwem 5:1 nad Piastem Czekanów, a zakończyli jeszcze efektowniej pokonując 6:1 Astrę Krotoszyn.

W sobotnim meczu w ekipie biało-czerwonych zabrakło aż czterech zawodników z podstawowego składu – zmagających się z chorobami: Mateusza Rachwalskiego, Eryka Kuszaja i Karola Krystka oraz pauzującego za kartki Jakuba Kramarczyka. Braków tych nie było jednak widać na boisku, gdyż zmiennicy stanęli na wysokości zadania i od pierwszych minut ruszyli z impetem na przeciwnika. Pierwszą bramkę zdobył Nikodem Modrzyński w 21 minucie, a między 33 a 37 minutą na listę strzelców wpisali się Piotr Skrzypczak i Mikołaj Marciniak. Prowadzenie Ostrovii mogło być wyższe gdyż ostrowianie z łatwością przedzierali się pod bramkę Astry, w kilku sytuacjach zabrakło jednak skuteczności.

W drugiej połowie między 65 a 67 minutą kibice obejrzeli „rajd Mikołajów” – najpierw Marciniak, a później Lewandowski dołożyli po jednym trafieniu i biało-czerwoni prowadzili już 5:0. Goście honorową bramkę zdobyli w 85 minucie, ale chwilę później odpowiedział na to golem Maciej Kaniewski ustalając wynik meczu na 6:1.

Ostrovia już wcześniej zapewniła sobie tytuł mistrza jesieni, ale dzięki niespodziewanej wygranej Piasta Czekanów nad wiceliderem Zawiszą Łęka Opatowska, biało-czerwoni powiększyli do 8 punktów przewagę nad „grupą pościgową”.

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp. - Astra Krotoszyn 6:1 (3:0)
bramki
Ostrovia: Nikodem Modrzyński (21), Piotr Skrzypczak (33), Mikołaj Marciniak (37), Mikołaj Marciniak (65), Mikołaj Lewandowski (67), Maciej Kaniewski (87)
Astra: Damian Spaleniak (80)