Stal rozbrojona

Koszykarze BM Stali w wyjazdowym pojedynku z Treflem Sopot zostali pozbawieni wszelkich atutów i po słabym meczu przegrali wysoko 78:93.

W niedzielnym meczu gospodarze kontrolowali przebieg gry od pierwszych minut i tylko przez chwilę, w pierwszej fazie spotkania, ostrowianom dane było cieszyć się z prowadzenia. Od trójki rozpoczęli gospodarze, ale po trzech minutach gry Stali udało się objąć prowadzenie po trójce Garbacza (8:10), a chwilę później powiększyć je do 4 punktów (10:14). Od tego momentu jednak gra ostrowian przestała się kleić, a sopocianie szybko zdobyli dwie trójki (16:14) i choć 16:16 podopiecznym Andrzeja Urbana udało się jeszcze doprowadzić do remisu 16:16, to ostatnie dwie minuty należały do gospodarzy, którzy pewnie wygrali pierwszą kwartę 27:22.

Z początkiem drugiej kwarty gospodarze kontynuowali dobrą grę i choć w pewnym momencie Stali udało się zbliżyć na 33:28, to chwilę później miejscowi prowadzili już 38:28. Przez kolejne trzy minuty Trefl co prawda punktu nie zdobył, ale ostrowianie w tym czasie również nie grzeszyli skutecznością i zdobyli tylko 3 oczka, a gdy już gospodarze zaczęli trafiać, szybko powiększyli przewagę do 11 punktów (42:31). W tych okolicznościach 7-punktową stratę na przerwie przy wyniku 48:41 należało uznać za dającą nadzieję na odwrócenie losów meczu w drugiej połowie.

Trzecią kwartę ostrowianie rozpoczęli jednak od serii błędów w ataku, w związku z czym przewaga rywali zamiast zmaleć znów urosła do 13 punktów (54:41) i dopiero po trzech minutach pierwsze trafienie zanotował Kulig. W kolejnych akcjach ostrowianom udało się wyrównać stan kwarty przy wyniku (54:47), ale później było już tylko gorzej i na dwie minuty przed końcem kwarty Trefl prowadził już 16 punktami 65:49. Ostatnia akcja Stali okraszona trójką Załuckiego pozwoliła zredukować straty do 13 oczek (67:54), ale przed ostatnią kwartą trudno było o optymizm.

Przełomu w czwartej odsłonie nie było. Po kilku minutach gry kosz za kosz gospodarze dołożyli kolejnych kilka punktów prowadząc w połowie kwarty 78:60. I choć Stal raz jeszcze poderwała się do ataku zbliżając się na 80:70, to nietrafiony rzut za trzy Siewruka i w odpowiedzi szybkie trafienie Trefla zadecydowały, że na trzy minuty przed końcem meczu emocje się skończyły. Ostrowianom nie udało się w końcówce wywrzeć presji na przeciwniku i ostatecznie Stal przegrała 78:93.

Trefl Sopot - BM Stal Ostrów Wielkopolski 93:78 (27:22, 21:19, 19:13, 26:24)

Trefl: Michał Kolenda 29, Garrett Nevels 17, Ivica Radić 10, Jarosław Zyskowski 8, Błażej Kulikowski 8, Wesley Gordon 8, Glynn Watson 6, Andrzej Pluta 3, Cameron Wells 3, Rolands Freimanis 1, Jakub Urbaniak 0

BM Stal: Jakub Garbacz 21, Aigars Skele 17, Nemanja Djurisić 11, Adonis Thomas 11, Damian Kulig 8, Ojars Silins 5, Aleksander Załucki 3, Scott Reynolds 2, Filip Siewruk 0