AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Odział izolacyjny oddany do użytku

Zdrowie

W dniu 29 maja 2023 r oddano do użytku oddział izolacyjny. Szpitalowi przybyło kolejnych 12 łóżek dedykowanych pacjentom z chorobami zakaźnymi.

Inwestycje w odziały izolacyjne to pokłosie epidemii koronawirusa. Ostrowski szpital bardzo aktywnie włączył się w walkę z wirusem. W kulminacyjnym momencie placówka dysponowała ok. 240 łóżkami dedykowanymi dla zakażonych Covid 19. Na potrzeby pacjentów zaadaptowane wówczas zostały inne oddziały.

* DSC_0459

-,,W 2021 roku powstał pomysł, aby na bazie starego oddziału neurologicznego stworzyć oddział izolacyjny z prawdziwego zdarzenia. Dzięki rządowej dotacji w wysokości ok. 5 mln zł stworzono nowoczesny 21 łóżkowy oddział wraz z zapleczem diagnostycznym’’ – mówił Dariusz Bierła dyrektor ostrowskiego szpitala.

* DSC_0430

Łącznie leczonych było w Ostrowie ponad 2600 pacjentów „covidowych’’. Zakażeni tym wirusem trafiają do ostrowskiej lecznicy nadal. Obecnie hospitalizowanych jest 9 pacjentów.

Z myślą o zabezpieczeniu potrzeb podjęto decyzję o rozbudowie drugiej części oddziału izolacyjnego. Dzięki wsparciu funduszu przeciwdziałania Covid 19 szpital pozyskał 4,6 mln zł, kwotą 1,1 mln zł zadanie dofinansowano z rezerwy premiera, a brakująca kwotę 300 tys. wyasygnowano z budżetu Powiatu Ostrowskiego. W zamian powstał 12 łóżkowy oddziałał z własnym ciągiem komunikacyjnym i śluzą do której wjeżdżać mogą karetki.

Inwestycję symbolicznie oddano do użytku w obecności gości, w tym parlamentarzystów. Obecna była m.in. Marlena Maląg Minister Rodziny i Polityki Społecznej oraz Michał Zieliński Wojewoda Wielkopolski.

* DSC_0477

Minister Maląg podsumowując dotychczasowe wsparcie rządowe udzielone ostrowskiej lecznicy podkreśliła w swoim wystąpieniu, że dobry czas dla szpitala rozpoczął się od 2010 roku i przygotowania solidnej koncepcji zmian, dzięki czemu szpital stał się perełką dla całego województwa. –,,W ciągu ostatnich siedmiu lat szpital otrzymał ponad 43 mln zł rządowego wsparcia i zapewne nie są to ostatnie środki w tym roku’’ – powiedziała mister.

Starosta Ostrowski dziękując wszystkim, którzy pochylają się nad potrzebami ostrowskiego szpitala oraz za ostatnie wsparcie podkreślił, że szpital jest jednym z najważniejszych obszarów inwestycyjnych. Zgoda wszystkich radnych pozwala od lat pochylać się nad potrzebami szpitala, a namacalnym dowodem jest ilość środków przeznaczanych z budżetu Powiatu Ostrowskiego na inwestycje w szpitalu. Od 2010 roku z budżetu przeznaczono ok. 90 mln zł.

* DSC_0469

-„Mam nadzieję, że już niebawem spotkamy się na zakończeniu kolejnej ważnej inwestycji, tj. modernizacji ostatniego oddziału w budynku głównym czyli laryngologii. Środki na ten cel pozyskaliśmy z kolei z funduszy unijnych w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego’’ – powiedział Paweł Rajski.

* DSC_0493

Obiekt poświęcił kapelan szpitala ks. Krzysztof Lipiński.

Na uroczystości obecni byli. Posłowie Tomasz Ławniczak i Jarosław Urbaniak, Europoseł Angelika Możdżanowa, którzy przekazali gratulacje i złożyli podziękowania. Nie zabrakło radnych powiatowych, w tym Piotra Walkowskiego Przewodniczącego Rady Powiatu, Członków Zarządu Romana Pacholczyka Wicestarosty i Damiana Gradzielewskiego. Był Tomasz Ziąbka Przewodniczący Komisji Zdrowia oraz kierownicy oddziałów i zakładów zdrowotnych, a także przedstawiciel firmy realizującej inwestycje Roman Pułkownik.  

 

Źródło: www.powiat-ostrowski.pl

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego
REKLAMA