AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Laryngologia w przebudowie

Zdrowie

Trwają intensywne prace przy modernizacji ostrowskiej laryngologii. To ostatni oddział w budynku głównym ostrowskiego szpitala, który przechodzi gruntowna metamorfozę. Środki na ten cel powiat pozyskał z funduszy unijnych.

-,,Realizacja tego zadania to podwójna satysfakcja. Po pierwsze udało się pozyskać kolejne fundusze unijne na inwestycje w szpitalu. A po drugie to już ostatni oddział w budynku głównym, który wymagał remontu. Pamiętam, gdy oddawaliśmy do użytku pierwszy wyremontowany oddział. Nie brakowało wtedy opinii, że wszystkich i tak nie uda się zmienić. Potrzeba było czasu, determinacji i wsparcia z różnych źródeł, dzięki którym to się jednak udało’’– powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Wartość inwestycji to prawie 6 mln. zł. Z czego wsparcie unijne to ponad 4 mln zł, a pozostałą część stanowi wkład budżetu powiatu.

-,,Niedawno otwarliśmy drugą część oddziału izolacyjnego, który został dofinansowany z funduszy rządowych, a przed nami kolejne zadanie’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Projekt na to zadanie przygotowali pracownicy Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych Starostwa Powiatowego.

-,,Zadanie obejmuje oprócz kompleksowego remontu budowlanego także zakup specjalistycznego sprzętu m.in. zestawu do przeprowadzania endoskopowych operacji zatok obocznych nosa i chirurgii zatok nosowych, stołu operacyjnego, łóżek do intensywnej terapii oraz łóżek obserwacyjnych, laserów laryngologicznych’’ - powiedział Sławomir Tyburcy, kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych.

Obecnie wykonane zostały najważniejsze tzw. brudne prace budowlane. Wyburzono ścianki, wstawiono nowe, przygotowano otwory pod drzwi. Przed firmą teraz część wykończeniowa.

Inf. Starostwo Powiatowe

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Sobota
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty
REKLAMA