AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Masz pomysł na rewitalizację Ostrowa? Trwa nabór wniosków!

Miasto

Koncert, turniej sportowy, a może remont elewacji kamienicy? Jaki jest Twój pomysł na rewitalizację Ostrowa Wielkopolskiego? Do 21 sierpnia trwa nabór nowych przedsięwzięć do Programu Rewitalizacji dla Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2023 – 2030.

W ostatnich latach zrealizowaliśmy wiele projektów rewitalizacyjnych. Tu warto wskazać chociażby rewitalizację bardzo dziś popularnych Ogródków Jordanowskich, i Amfiteatru, czy ciągu ulic w Śródmieściu, które zmieniły się nie do poznania. Te miejsca zyskały nowe życie i dziś znów integrują ostrowian  - zaznacza Mikołaj Kostka, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.  

Nowa edycja Programu Rewitalizacji dla Ostrowa Wielkopolskiego to szansa na nowe pomysły na zmiany w naszym mieście, zarówno te inwestycyjne, ale i społeczne.

- Okres obowiązywania obecnego programu rewitalizacji dobiega końca i w związku z tym ogłosiliśmy nabór do jego kolejnej edycji. Mieszkańcy - osoba fizyczna, ale i instytucje publiczne, czy organizacje pożytku publicznego - mogą zgłaszać takie przedsięwzięcia za pomocą dedykowanego formularza - wyjaśnia Jakub Tomalkiewicz, dyrektor Wydziału Polityki Przestrzennej i dodaje - Zgłosić do programu można przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym np. remonty kamienic, ale i działania społeczne aktywizujące i integrujące ostrowian jak koncerty, turnieje sportowe itd..

Zapraszamy do zgłaszania wszelkich projektów, pomysłów i inicjatyw za pomocą przygotowanego formularza. Formularz jest dostępny w załączniku poniższego artykułu w wersji online, a w wersji papierowej - w Urzędzie Miejskim.

_________________________________________

Poprawnie wypełniony i złożony formularz będzie podstawą do ujęcia zgłoszonego przedsięwzięcia w aktualizowanym Programie Rewitalizacji dla Ostrowa Wielkopolskiego. Lokalizacja planowanego przedsięwzięcia powinna przede wszystkim zostać wskazana w granicach wyznaczonego obszaru rewitalizacji. Jednakże, dopuszcza się realizację planowanych przedsięwzięć poza obszarem rewitalizacji tylko w szczególnych przypadkach oraz przy dodatkowym uzasadnieniu (mapa obszaru rewitalizacji dostępna jest poniżej).

Zaakceptowanie i umieszczenie przedsięwzięcia w Programie Rewitalizacji dla Ostrowa Wielkopolskiego nie jest tożsame z zapewnieniem środków na jego realizację. Należy jednak podkreślić, że wpis planowanego przedsięwzięcia do ww. programu jest często warunkiem obligatoryjnym do ubiegania się o dodatkowe środki z dostępnych źródeł finansowania.

Wypełnione i podpisane formularze należy złożyć lub przesłać (pocztą tradycyjną lub elektroniczną) do Wydziału Polityki Przestrzennej (pok. 201 lub 202) Urzędu Miejskiego w Ostrowie Wielkopolskim, Al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski (adres e-mail: wpp@umostrow.pl) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21 sierpnia 2023 r.

Każdy spośród podmiotów, który złożył ww. formularz w wymaganym terminie oraz miejscu, otrzyma informację czy, a jeśli tak to w jakiej formie przedsięwzięcie zostało ujęte w ramach Programu Rewitalizacji  dla Ostrowa Wielkopolskiego.

W przypadku dodatkowych pytań, komórką merytoryczną wyznaczoną do kontaktu jest:  Wydział Polityki Przestrzennej (pok. 201 lub 202, tel. 62 582 22 01 lub 62 582 22 02,  adres e-mail: wpp@umostrow.pl), Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, Al.  Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego
REKLAMA