AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Cheerleading sposobem na aktywność fizyczną nie tylko w zimie

Kącik Prasowy

W świecie „ja, ja, ja” cheerleading uczy dzieci, jak cofnąć się o krok i podejmować decyzje, które przyniosą korzyści całemu zespołowi, a nie tylko im samym.

Gdy za oknem chlapa lub mróz cheerleading może być świetnym sposobem na utrzymanie aktywności fizycznej i niesie ze sobą wyjątkowe wartości. -Cheerleading to dynamiczna forma aktywności fizycznej, która angażuje wiele grup mięśniowych. Skoki, przysiady, podnoszenie partnerów-wszystko to przyczynia się do poprawy kondycji fizycznej i mentalnej. – mówi Małgorzata Wrońska, trener i międzynarodowy sędzia tej dyscypliny. Sprawdź, dlaczego Ty i Twoje dziecko zakochacie się w cheerleadingu.

Po pierwsze – dla każdego!

Cheerleading często wymaga pracy zespołowej i synchronizacji ruchów. To doskonały sposób na budowanie umiejętności współpracy i komunikacji. Nie tylko zapewnia zdrową porcję aktywności fizycznej, ale buduje w młodych ludziach umiejętności współpracy w zespole. – W cheerleadingu najważniejsza jest drużyna, z uwzględnieniem, że bez pojedynczych zawodników nie ma drużyny. Dlatego bardzo dbamy o to, aby wszyscy uczestnicy zajęć rozwijali swoje umiejętności się razem. Dla zawodników z większymi predyspozycjami jest to szansa na bycie inspiracją i pomocą dla innych, a dla początkujących zawodników, jest to świetna okazja do szybszego rozwoju w tym sporcie. Ponieważ cheerleading to składowa bardzo wielu elementów jak skoków, podnoszeni, piruetów ect jest sportem bardzo wszechstronnie rozwijającym. – mówi Małgorzata Wrońska.
Aktywność fizyczna wyzwala endorfiny, substancje chemiczne w mózgu odpowiedzialne za poprawę nastroju. W okresie zimowym, gdy dni są krótsze i może być mniej światła słonecznego, regularna aktywność fizyczna może pomóc w utrzymaniu dobrego samopoczucia.

Obecnie w Polsce ruch cheerleadingu łączy coraz więcej młodych ludzi. Niemalże w każdej miejscowości możemy natrafić na zajęcia z cheerleadingu lub profesjonalne cheer kluby sportowe.

Bo dzieci to pokochają

Aktywność fizyczna zawsze jest przyjemna, zwłaszcza dla dzieci, które mają mnóstwo energii do wykorzystania. Lekcje cheerleadingu przynosząkonkretne korzyści zdrowotne. Na przykład zajęcia poprawiają wytrzymałość oraz pracę układu krążenia, a to dzięki treningowy aerobowemu i gimnastycznemu
Cheerleading wspomaga rozwój sportowy dziecka na wielu płaszczyznach. Z jednej strony buduje siłę i dynamikę, ale także dba o odpowiednie rozciągnięcie, które jest nie tylko istotne przy elementach gibkościowych jak wymachy, ale także pozwala zniwelować ryzyko kontuzji, co jest bardzo ważne dla każdego sportowca i jego rodzica– mówi Małgorzata Wrońska.

Oprócz wzmacniania siły fizycznej i elastyczności, cheerleading świetnie rozwija koordynację i umiejętności motoryczne, które można zastosować w wielu innych aspektach życia. Podczas treningów wykorzystywane są treningi koordynacyjne całego ciała. Z jednej strony jest to świetna zabawa, a z drugiej jest to ćwiczenie rozwijające układ nerwowy oraz intensyfikuje pracę mózgu. Są to ćwiczenia wymagające dużego skupienia, które wykonywane w grupie, uczą także zdolności „wyłączenia się” z hałasu panującego wokół nas.

Wzrost poczucia własnej wartości wynikający z bycia sprawnym i zdrowym, bycia częścią zespołu, a nawet odnoszenia sukcesów, może być bardzo ważny na kluczowych etapach rozwoju. – Dzieci często wskazują jako główny powód pokochania tego sportu, to, że trenują ze swoimi koleżankami i kolegami, że pomagają sobie nawzajem. Umiejętności i występy są wisienką na torcie, zwanego treningami. – dodaje Małgorzata Wrońska. Poczucie bycia częścią czegoś większego jest niezwykle istotne nie tylko w zbieraniu doświadczenia życiowego, ale także w budowaniu swojej własnej historii i wspomnień na lata.

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA