AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Zmiana komendanta powiatowego PSP

Straż Pożarna

Nowym komendantem powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim został Roman Matecki zastępując st. bryg. Jacka Wiśniewskiego.

18 stycznia 2024 roku w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim odbyła się narada podsumowująca działalność ostrowskich strażaków za 2023 rok połączona z uroczystym pożegnaniem ze sztandarem odchodzącego na zaopatrzenie emerytalne st. bryg. Jacka Wiśniewskiego - Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Narada roczna w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim połączona z uroczystym pożegnaniem Komendanta ostrowskich strażaków.

Po przywitaniu wszystkich przybyłych na spotkanie, Komendant Powiatowy PSP w Ostrowie Wielkopolskim przedstawił zrealizowane w ubiegłym roku zadania i przedsięwzięcia, ze szczególnym uwzględnieniem działalności operacyjnej, prewencyjnej oraz logistycznej w zakresie funkcjonowania tutejszej komendy oraz organizacji Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Podczas wystąpienia Komendant wspomniał, że w 2023 roku Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim dysponowało jednostki ratownicze PSP i OSP do 1955 zdarzeń. Podsumowując wystąpienie Komendant wskazał główne kierunki działań i zamierzeń wyznaczonych dla ostrowskiej komendy na 2024 rok. Podziękował także wszystkim obecnym za wsparcie i pomoc przy dotychczasowej realizacji zadań.

Druga część spotkania rozpoczęła się złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości, który przyjął p.o. Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - st. bryg. Tomasz Grelak. Następnie wprowadzony został sztandar oraz odegrano hymn narodowy.

Najważniejszym punktem tego dnia było uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowie Wielkopolskim - st. bryg. Jacka Wiśniewskiego.

Starszy brygadier Jacek Wiśniewski służbę rozpoczął w 1989 r. jako kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po ukończeniu Szkoły Chorążych Pożarnictwa został skierowany do pełnienia służby w Komedzie Rejonowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim, gdzie zajmował następujące stanowiska: dowódca sekcji, oficer ds. operacyjnych, zastępca dowódcy JRG oraz dowódca JRG.

Z dniem 20 czerwca 2016 roku został powołany na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim. W trakcie pełnienia służby systematycznie podnosił swoje kwalifikacje w szkołach i na wyższych uczelniach:

1991    Szkoła Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu

1995    Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie – studia zaoczne

2005    Politechnika Poznańska Wydział Informatyki i Zarządzania studia magisterskie

2007    Studia podyplomowe na Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania  w Łodzi – kierunek Zarządzanie Bezpieczeństwem i Higieną Pracy

2009    Biegły sądowy z zakresu dochodzeń popożarowych przy Sądzie Okręgowym w Kaliszu

2014    Studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu kierunek Gospodarowanie Zasobami Ludzkimi

2021    Szkolenie w zakresie ochrony informacji niejawnych

Podczas pełnienia służby wyróżniony został m.in. poprzez przyznanie nagród, medali i odznaczeń:

2001    złoty medal „ Za zasługi dla pożarnictwa”

2002    dyplom Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej

2009    brązowa odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”

2009    brązowy medal „ Za zasługi dla obronności kraju”

2013    srebrny medal „ Za długoletnią służbę”

2019    srebrna odznaka „Zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej”

2021    brązowy „Krzyż Zasługi”

2021    brązowy medal „Za zasługi dla Policji”

W dalszej części uroczystości głos zabrali zaproszeni goście z pełniącym obowiązki Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomaszem Grelakiem na czele, dziękując za zaangażowanie oraz skuteczną i profesjonalną działalność życząc jednocześnie dużo zdrowia i spokoju na zasłużonej emeryturze.

Nowym komendantem został dotychczasowy zastępca komendanta bryg. Roman Matecki.

Żródło: PSP Ostrów Wielkopolski

Tekst: st. kpt. CHMIELECKI Tomasz

Zdjęcia: kpt. WALCZAK Tomasz

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA