AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Rajd Turystyczny „MARZANNA 2024”

Turystyka

W dniu 6 kwietnia 2024 roku w gościnnych murach Sali wiejskiej w Ludwikowie odbył się Rajd Turystyczny „Marzanna 2024”. Organizatorzy imprezy z Oddziału PTTK w Ostrowie Wielkopolskim przygotowali dla uczestników 2 trasy piesze i 2 rowerowe.

Galeria zdjęć


Trasy piesze miały swój początek w Antoninie i Przygodzicach. Rowerowe rozpoczynały się w Ostrowie z parkingu przy LIDLU przy ul. Ks. Majorka i z parkingu LITEXU przy ul. Staroprzygodzkiej. W dniu rajdu pogoda była na miarę kwietnia. Pomimo zachmurzenia z rana później słonko świeciło bardzo wiosennie. Przy takiej aurze rajdowicze dotarli do Ludwikowa. Tam organizatorzy zapewnili uczestnikom poczęstunek w postaci pysznej drożdżówki, soczku i dla chętnych ciepłej herbaty czy kawy. Po zregenerowaniu sił przedstawiciele drużyn mogli wziąć udział w konkursach, które przygotowano. Rozegrano 2 konkursy sprawnościowe i krajoznawczy.

          Jak co roku odbył się również wybór Miss Marzann. W tym roku jury jednogłośnie wybrało na zwyciężczynię „Marzannę w kajaku” przygotowaną przez Igę i Gaję z Klubu Kajakowego „Pelikany”. Gratulacje za pomysł i kreatywność dzieci i rodziców. „Marzanna w kajaku” w przyszłym roku znajdzie się na rajdowej plakietce.

Zgodnie ze zwyczajem pozostałe kukły zostały spalone a zwycięska Marzanna „odpłynęła” do siedziby PTTK w Ostrowie , gdzie ozdobi pomieszczenia naszego oddziału.

Każdy z 250 uczestników oprócz turystycznego posiłku otrzymał w świadczeniach rajdowy znaczek a zwycięzcy w konkursach nagrody ufundowane przez Ostrowski Oddział PTTK.

            Na zakończenie rajdu Prezes PTTK Ryszard Pluciński podziękował Pani Sołtys Ludwikowa Iwonie Król, za gościnne przyjęcie a uczestnikom za udział. Zachęcamy do uprawiania lokalnej turystyki, zdobywania odznak turystycznych i zapraszamy na kolejne rajdy organizowane przez PTTK w Ostrowie Wielkopolskim.

Inf. Jarosław Maj

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA