AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Wojewódzki Turniej Białych Piór

Nauka

Uczennice ostrowskiej Siódemki znalazły się w gronie laureatów XLIII Wojewódzkiego Turnieju Białych Piór im. Ewy Gajowieckiej.

Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 w Poznaniu od 43. lat jest organizatorem Wojewódzkiego Konkursu Literackiego TURNIEJ BIAŁYCH PIÓR. Konkurs jest objęty  honorowym patronatem Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Adresatami tego wydarzenia są uzdolnieni literacko uczniowie klas V- VIII.  Celem konkursu jest odkrywanie i rozwijanie twórczych talentów literackich młodzieży, kształtowanie jej gustów artystycznych i możliwość konfrontacji własnej twórczości z utworami rówieśników. Koordynatorką konkursu jest Katarzyna Redlińska.

Uroczyste spotkanie z laureatami i rozdanie nagród odbyło się 13 kwietnia w MDK 1 w Poznaniu. W tegorocznej edycji wzięło udział 333 uczniów z całej Wielkopolski. Każdy uczestnik mógł przesłać trzy utwory poetyckie lub prozatorskie. Jury w składzie: Emilia Hirsch, Maria Magdalena Pocgaj i Bogna Wilczyńska, przyznało nagrody i wyróżnienia. W kategorii szkół podstawowych klas V- VI za utwory poetyckie  nagrody uzyskały dwie  uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 7 im. Generała Józefa Bema z Ostrowa Wielkopolskiego. Drugie miejsce zdobyła Lena Plucińska z klasy VI, a wyróżnienie otrzymała Magdalena Wypych również z klasy VI a. Jury konkursu dostrzegło w utworach dziewcząt mądrość, wrażliwość, dojrzałość w obserwacji świata, ludzi i  przyrody. Nagrodzone teksty laureatów zostały wydane w pokonkursowym tomie ,, Turniej Białych Piór ”. Nagrody dla Leny i Magdy są  powodem do dumy i radości dla laureatek, rodziców i całej  społeczności szkolnej Siódemki. Opiekunem nagrodzonych uczennic jest polonistka Grażyna Krolek.

Gratulujemy Lenie i Magdzie i życzymy dalszych wspaniałych pomysłów literackich.

Inf. SP 7

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA