AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Patriotyczny koncert przy ruinach kaplicy loretańskiej /foto/

Gm. Raszków

W sobotę 18 maja 2024 r., już po raz dwunasty, odbył się „Koncert przy ruinach” XVII-wiecznej kaplicy loretańskiej w Skrzebowej.

Galeria zdjęć


W tym wyjątkowym miejscu, które z tej okazji zostało specjalnie podświetlone, zaprezentował się warszawski Zespół wokalno-aktorski SONANTO, który wykonał koncert piosenek poświęconych polskiemu czynowi niepodległościowemu związany ze 160 rocznicą powstania styczniowego. Aktorzy, wokaliści i muzycy rozpoczęli koncert od utworów nawiązujących do dramatycznego końca pierwszej Rzeczypospolitej, następnie przeszli do prób przywrócenia państwowości w kolejnych dekadach XIX i XX wieku, w tym w szczególności do samego powstania styczniowego i jego znaczenia dla dalszych zmagań o niepodległość na przestrzeni kolejnych wieków. Artyści nawiązali do twórczości takich postaci jak Juliusz Słowacki, Franciszek Kniaźnin, Konstanty Gaszyński, Adam Asnyk, Tadeusz Miciński, Mirosław Jezierski, Roman Kołakowski i wielu innych.

Koncert odbył się odbył się w ramach projektu „Wielkopolanie pamiętają o powstańcach styczniowych” dofinansowanego ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Wydarzenie zrealizowało Stowarzyszenie Rozwoju i Współpracy Wsi Moszczanka i Skrzebowa we współpracy z Gminą i Miastem Raszków, Szkołą Podstawową w Bieganinie, OSP Bieganin i Moszczanka oraz KGW Moszczanka. Wśród gości znależli się m.in. burmistrz Gminy i Miasta Raszków Jacek Bartczak, wiceprzewodniczący Rady Gminy i Miasta Raszków Andrzej Matyba oraz ks. prob. Aleksander Piekielny.

Inf. Karol Marszał

Zdjęcia Andrzej Jarmuszczak

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA