AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Modernizacja schroniska na ostatniej prostej /foto/

Miasto

Dobiega końca gruntowna modernizacja ostrowskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Gotowe jest już niemal wszystko, a obecnie trwa wyposażanie budynku m.in. w specjalistyczny sprzęt. Prace kosztowały blisko 6 mln złotych, z czego ponad 2 mln złotych to dotacja z gmin.

Galeria zdjęć


Dziś budynek w niczym nie przypomina tego sprzed rozpoczęcia prac. Zmieniło się niemal wszystko. Obiekt został rozbudowany i przebudowany. Po zakończeniu inwestycji będzie to jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce. Prace dobiegają końca.

- Wszystko jest dopinane na ostatni guzik. Generalny wykonawca  niebawem zejdzie z placu budowy, ale obiekt będzie trzeba jeszcze wyposażyć w specjalistyczny sprzęt. Schronisko zostało przebudowane, tak naprawdę stworzone od nowa. Dzięki tej inwestycji powstał m.in. szpitalik z prawdziwego zdarzenia, który pozwoli na prawidłową opiekę medyczną nad chorymi zwierzętami. To nowe pomieszczenia dla zwierząt, zarówno chorych, jak i zdrowych, które będą przebywać w nieporównywalnie lepszych warunkach. Powstała także kociarnia, od wielu lat zapowiadana i bardzo potrzebna. Do tej pory takie miejsce nie istniało w schronisku. Zmienione zostało także otoczenie terenu - nowe kojce, nowy wybieg dla psów, plac zabaw, zieleń i właściwe oświetlenie - wymienia Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Na dachu budynku zamontowano panele fotowoltaiczne, które zabezpieczą potrzeby energetyczne schroniska. Budynek ogrzewać będą pompy ciepła.

- Warto dodać, że w budynku stworzono właściwe warunki dla pracowników schroniska. Nie jest to praca łatwa. Wymaga wielkiego serca, zaangażowania i ciepła, dlatego dobre warunki pracy były dla nas bardzo ważne. W nowym budynku powstało zaplecze biurowe, sanitarne, socjalne oraz sala konferencyjna – dodaje Mikołaj Kostka, z-ca prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

Dotychczasowy budynek oddano do użytku w 2006 roku. Od tego momentu nie przechodził gruntownego remontu. Był zniszczony, energochłonny i wymagał coraz większych i poważniejszych napraw.

Oficjalne oddanie budynku po generalnym remoncie zaplanowano w sierpniu. Wraz z oddaniem inwestycji do użytku wzrosną koszty funkcjonowania schroniska. Rocznie ta kwota może wynieść około 1,8 mln złotych, dotychczas było to 650 tysięcy złotych. Wzrost kosztów wynika m.in.: z rozbudowania obiektu, dodatkowego zatrudnienia, zwiększenia liczby zwierząt w schronisku oraz powstania kociarni.

Inf. Biuro Prasowe UM

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Sobota
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty
REKLAMA