AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

„Niepodległa do hymnu” - również w Ostrowie!

Miasto

Ostrów Wielkopolski włączył się do akcji „Niepodległa do hymnu”. 11 listopada o godzinie 12.00 w ostrowskiej konkatedrze, podobnie jak w całej Polsce i wielu miejscach na świecie mieszkańcy naszego miasta odśpiewają Hymn Państwowy.

REKLAMA

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie. To możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. To jedyna okazja, by zaśpiewać hymn razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, ale i z milionami Polaków na całym świecie.

Hymn zostanie wykonany 11 listopada zarówno podczas oficjalnych uroczystości państwowych, jak i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą. Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Również zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania. Ostrowiacy też będą mieli okazję by przyłączyć się do akcji i wspólnie zaśpiewać hymn!

Hymn zostanie odśpiewany w konkatedrze przed mszą świętą w intencji Ojczyzny i Miasta, o godzinie 12:00. Zostanie wykonany przez Ostrowską Orkiestrę Koncertową oraz Chór Nauczycielski im. Stanisława Wiechowicza.

Przybądźmy jak najliczniej i włączmy się we wspólne świętowanie. Pokażmy, że w stulecie odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Uczcijmy najważniejsze święto i jedyny taki jubileusz w naszym życiu i zamanifestujmy w ten sposób nasz patriotyzm!

Jeśli będziesz tego dnia poza Ostrowem, sprawdź na mapie gdzie będziesz mógł dołączyć do wspólnego śpiewania:

 

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji „Niepodległa do hymnu” jest Biuro Programu „Niepodległa”.

 

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Jarosława, Konrada, Selmy