Decyzją Zarządu PLK rozgrywki Energa Basket Ligi zostały zawieszone do 25 marca.
Najważniejszą kwestią w momencie rozwoju epidemii koronawirusa jest zdrowie zawodników, pracowników klubów oraz kibiców. W związku z tym podjęliśmy trudną, ale konieczną decyzję o zawieszeniu rozgrywek od 12 do 25 marca włącznie. Mamy nadzieję, że po tym okresie wrócimy do rywalizacji i wszyscy razem będziemy cieszyć się ze wspaniałych koszykarskich widowisk - powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki.
Po efktownym zwycięstwie w Starogardzie Gdańskim ostrowianie są coraz bliżej upragnionej "ósemki". Z jednym z bezpośrednich rywali - Spójnią Stargad zmierzą się w czwartkowy wieczór, a będzie to równiez okazja do rewanżu na ekipie Jacka Winnickiego za porażkę w pierwszej rundzie.