Pewna wygrana w Bydgoszczy

Koszykarki TS Ostrovii pewnie pokonały MUKS Bydgoszcz 98:66 odnosząc dziewiąte zwycięstwo w tym sezonie.

Zgodnie z przewidywaniami koszykarki TS Ostrovii nie miały problemów z pokonaniem w wyjazdowym meczu w Bydgoszczy tamtejszego MUKS WSG Supravis. Gospodynie zagrały ambitnie i w pierwszej kwarcie starały się dotrzymywać kroku biało-czerwonym tracąc po 10 minutach tylko 6 punktów. W drugiej odsłonie gra obu drużyn nie uległa zmianie, co nie przeszkodziło ostrowiankom zejść na przerwę przy prowadzeniu 50:34. Losy spotkania rozstrzygnęły się w kwarcie trzeciej. Wówczas to biało-czerwone „wrzuciły szósty bieg” i zagrały perfekcyjnie tak w ataku jak i w obronie i przed ostatnią odsłoną prowadziły już 80:46. Kiedy wydawało się, że pęknie kolejna „setka”, w czwartej części Ostrovia okazała się łaskawa dla rywalek i po remisowej kwarcie zakończyła mecz zwycięstwem 98:66.

Najskuteczniejszą zawodniczką po raz kolejny okazała się Katarzyna Joks, a szansę gry otrzymały od trenera wszystkie zawodniczki i prawie wszystkie punktowały.

MUKS WSG Supravis Bydgoszcz – TS Ostrovia Ostrów 66:98 (19:25, 17:25, 12:30, 18:18)

MUKS: Wadowska 2, Mazurek 4, Struzik 10, Fabianowska 2, Kobus 19, Zielińska 5, Wohlfeil 8, Rogowska 13, Wróblewska 3

Ostrovia: Joks 23, Marciniak H. 21, Grzegorowska 14, Ster 14, Parzeńska 10, Nowicka 6, Wołowicz 3, Marciniak B. 3, Szych W. 2, Marciniak K. 2, Woźniak, Orchowska