AKTUALNOŚCISportPiłka nożnaŻużelKoszykówkaPiłka ręcznaLekkoatletykaTenis stołowySiatkówkaPozostałe sporty

Sukcesy młodych jeźdźców

Pozostałe sporty

Dwójka młodych zawodników – Zofia Mrotek i Olaf Rynowiecki reprezentujących podostrowskie kluby jeździeckie z sukcesami rywalizowała w miniony weekend w wysokiej rangi zawodach jeździeckich.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Reprezentująca Ostrowski Klub Jeździecki OXER we Wtórku Zofia Mrotek (lat 10) ze swoim kucykiem Magią startowała w Halowych Ogólnopolskich Zawodach Dzieci i Młodzieży w skokach przez przeszkody, które odbywały się w Jaszkowie. Podczas sobotnich startów Zosia uplasowała się na piątym miejscu, co pozwoliło jej na występ w niedzielnym finale. W nim Zofia i Magia spisały się jeszcze lepiej zajmując 3. miejsce! Warto podkreślić, że parze tej udało się już wystartować zarówno w Otwartym jak i Halowych Pucharze Polski Kuców.

Olaf Rynowiecki (lat 15) reprezentujący Klub Jeździecki Olmet-Ostsped Ostrów Wielkopolski wystąpił w Poznaniu w konkursie Małej Rundy rozgrywanym w ramach Cavaliady. Potwierdził w tych zawodach swoją dobrą formę zajmując 2. miejsce. Olaf aktualnie startuje na dwóch klaczach: Doris Day i Betty Balou, przy czym ta pierwsza jest jego podstawowym koniem.

Przy okazji tych sukcesów warto przybliżyć sylwetki naszych młodych jeźdźców. Zosia Mrotek jest mieszkanką Sadowia, a swoją jeździecką przygodę rozpoczęła w wieku 7 lat. Przez półtora roku aktywnie uczestniczyła w zajęciach grupy rekreacyjnej, korzystała też z półkolonii i obozów jeździeckich organizowanych dla najmłodszych przez Centrum Edukacji Jeździeckiej we Wtórku. Kiedy już została „awansowana” przez panią trener Annę Parzydło do grupy sportowej, otrzymała własnego kucyka, wspomnianą już Magię. Została też członkinią klubu OKJ OXER. Od tamtej pory Zosia treningi sportowe odbywa co najmniej 5 razy w tygodniu.

Olaf Rynowiecki jest mieszkańcem Słaborowic. Na co dzień trenowany jest przez swojego tatę Michała Rynowieckiego. Pod koniec 2020 roku odniósł spektakularne zwycięstwo na zawodach CSI2* WAGO we Wrocławiu. W styczniu tego roku plasował się na czołowych miejscach w konkursach Małej i Średniej Rundy w zawodach rangi ogólnopolskiej organizowanych w Lesznie. W bieżącym sezonie Olaf odniósł wiele zwycięstw w parkurach zawodów ogólnopolskich i międzynarodowych.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że również inni ostrowscy jeźdźcy od kilku lat z powodzeniem występują w zawodach wysokiej rangi. W gronie tym znajduje się m.in. aktualna członkini Kadry Polski w Skokach przez przeszkody Dzieci – Eryka Mikołajczyk, mieszkanka Gorzyc Wielkich. Zawodniczka swoją przygodę z jeździectwem rozpoczęła w Ostrowskim Klubie Jeździeckim OXER pod okiem Anny Parzydło, gdzie „została zarażona bakcylem jeździectwa”. Spróbowała swoich sił nie tylko w rekreacyjnej jeździe konnej, ale także podczas zawodów sportowych. Pracę na dużych koniach podjęła w czerwcu 2019 roku. Od tego też czasu reprezentuje barwy Klubu Jeździeckiego „Osadkowski” w Jakubowicach. Trenuje pod okiem Agnieszki Olszewskiej. Eryka może pochwalić się licznymi startami w zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Największym jej sukcesem jest srebrny medal Halowego Pucharu Polski Dzieci i Młodzieży w kategorii Dzieci II, zdobyty w 2020 roku w Lesznie. Od niedawna jej głównym koniem jest Dylano M. W startach wspierają go Assadur i Senator. Eryka kocha zwierzęta i stara się spędzać z nimi jak najwięcej czasu, a największym jej marzeniem jest realizowanie swojej pasji jeździeckiej i sięganie po jak najwyższe cele.

Aktualnie w zawodach rangi ogólnopolskiej mistrzowskiej oraz międzynarodowej startują również: Antonina Strzelec (Ostrowski Klub Jeździecki OXER we Wtórku), Antoni Śliwiński (KJ Podkowa Gruszczyn), Anna Przysada (LKS Stragona Strzegom). Z Ostrowa wywodzi się również kilkukrotna uczestniczka Mistrzostw Europy Pony – Aleksandra Grzybkowska.

Wszystkie przedstawione wyżej amazonki swoją karierę rozpoczynały właśnie we Wtórku. Ciekawostką jest fakt, że wspomniany już trener i tata Olafa – Michał Rynowiecki również jako dziecko uczył się jazdy konnej w ośrodku we Wtórku.

- Rozpiera mnie niesamowita duma kiedy mogę uczestniczyć w rozwoju, a także obserwować dalsze kariery jeździeckie naszych uczniów – mówi trenerka OKJ OXER Anna Parzydło. – Zawsze jednak pamiętam, by w odpowiedniej chwili „wypchnąć dziecko z gniazda”. Za każdym razem kiedy mój wychowanek trafia pod skrzydła kolejnych profesjonalistów i słyszę, że ma świetne podstawy i jest dobrze przygotowany do dalszej pracy wiem, że to był właśnie ten moment.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

3
Środa
Marzec 2021
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Kingi, Maryna, Tycjana
REKLAMA