AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Bliźniemu na ratunek /foto/

Straż Pożarna

Profesjonalny sprzęt sfinansowany z budżetu Powiatu Ostrowskiego trafił do druhów z kilku formacji ochotniczych straży działających na terenie powiatu. Wyposażenie przyczyni się do jeszcze większej fachowości działań strażaków.

Galeria zdjęć


REKLAMA

Z wnioskami o wsparcie w zakupie sprzętów strażacy zwrócili się m.in. do Komisji Bezpieczeństwa działającej przy Staroście Ostrowskim. Sprzęt udało się zakupić i przekazać na początku maja, w okolicy dorocznego święta strażaków.

Planów obchodów Lokalnego Dnia Strażaka w Sadowiu (Gmina Ostrów) w dniu 2 maja 2021 r. nie pokrzyżowała nawet wyjątkowo kapryśna aura. Najpierw reprezentanci OSP z jednostek w Sadowiu, Westrzy, Parczewie i Wysocku Wielkim spotkali się na Mszy św. w kościele Ojców Pasjonistów w Sadowiu. Po nabożeństwie w miejscowej strażnicy odbyło się przekazanie sprzętu. Oprócz strażaków wzięli w nim udział Starosta Ostrowski Paweł Rajski, Damian Grądzielewski radny powiatowy, Ryszard Ryfa radny Gminy Ostrów.

Zestawy tlenowe wraz z wyposażeniem pozwolą ochotnikom na udział w  akacjach, w których dochodzi do dużego zadymienia. Podobny zestaw otrzymają także strażacy z  OSP Topola Mała. Cena każdego zestawu to ok. 10 tys. złotych.

Kilka dni później, 4 maja 2021 r., dokładnie w dniu św. Floriana przekazano strażakom z OSP Raczyce torbę ratunkową PSP1 wraz z zestawem szyn Kramera i noszami ratunkowymi. Zestaw obejmuje kilkadziesiąt pozycji od prostych opasek, bandaży, folii termicznych, rękawiczek, strzykawek, poprzez specjalistyczne opatrunki dla poparzonych, urządzenia do płukania oczu, zestawy resuscytacyjne oraz butlę  tlenową. Szyny Kramera i kołnierze ortopedyczne różnych rozmiarów pozwalają na zabezpieczenie poszkodowanych ze złamaniami i bezpiecznych ich transport do służb medycznych. Wartość zestawu to ok. 5 tys. złotych.

- Cieszę się, że sprzęt trafia w różne części naszego powiatu. Zwłaszcza w miejscach oddalonych od szpitala tak pomoc może być bezcenna – powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

Wniosek w sprawie doposażenia sprzętowego akurat tej jednostki złożył Andrzej Jasik Prezes OSP Raczyce wraz z Rafałem Walkowem radnym powiatowym. 

- Średnio w roku nasza jednostka jest angażowana do ok. 30-35 zdarzeń i wypadków. W zestawieniach prowadzonych przez PSP mieścimy się w środku stawki. Do tej pory mieliśmy starą i mocno wysłużoną torbę.  Nie byłoby nas stać na sprzęt, który otrzymaliśmy. Myślę, że dzięki niemu będziemy jeszcze częściej angażowani do różnych akcji – powiedział prezes A. Jasik.

O tym jak  bardzo zdeterminowani w niesieniu pomocy są strażacy z Raczyc świadczy nie tylko fakt, że kolejni będą brać udział w szkoleniach z zasad udzielania pierwszej pomocy. Druhny i druhowie na specjalnym subkoncie bankowym gromadzą środki otrzymywane za udział w akcjach z przeznaczeniem na zakup kolejnego wyposażenia. Brawo!

Inf. Starostwo Powiatowe

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

19
Sobota
Czerwiec 2021
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1234
imieniny:
Gerwazego, Protazego, Sylwii
REKLAMA