AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Agnieszka Lisiak „Skórka” laureatką konkursu „Wielkopolski Nauczyciel Roku”

Nauka

13 placówek edukacyjnych i 13 nauczycieli z naszego regionu zostało nagrodzonych i wyróżnionych podczas gali podsumowującej konkursy o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku”. W gronie laureatów znalazła się Agnieszka Lisiak „Skórka” – nauczycielka IV LO i ZSB-E.

REKLAMA

Uroczysta gala odbyła się w piątek 21 października w ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej. W konkursach „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku” przyznano łącznie 26 nagród i wyróżnień, które wręczyli: marszałek Marek Woźniak, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Małgorzata Waszak-Klepka. Do konkursu zgłoszonych zostały 84 szkoły oraz 74 nauczycieli.

- Chcemy podziękować za tę niezwykłą pracę, zarówno organizatorom, dyrektorom, kadrze zarządzającej szkołami, jak i nauczycielom, którzy zmagają się z tym, jak uczciwie przekazywać wiedzę o świecie, nie ideologizując przekazu i dając szansę wyboru, a jednocześnie mierząc się z wymaganiami rodziców i emocjami uczniów – powiedział podczas gali Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

W gronie laureatów znalazła się ostrowianka Agnieszka Lisiak „Skórka”, która swoim warsztatem artystycznym dzieli się z uczniami IV Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina oraz Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wielkopolskim.

- To wielki dla mnie zaszczyt i motywacja do dalszej pracy jako nauczyciel i artysta – mówi Agnieszka Lisiak „Skórka”. – Staram się swoją pracą przekazywać wiedzę, rozwijać kreatywność, odkrywać talenty wśród młodzieży, ale również wprowadzać innowacje, przekazywać wartości obywatelskie i patriotyczne, współpracując również ze środowiskiem lokalnym Ostrowa Wielkopolskiego.  Ta nagroda pięknie pokazuje, że można swoją pasją, postawą rozwijać się i zdobywać doświadczenie, które może przełożyć sie na sukcesy. Czego również życzę innym.

Jak przypomniała Paulina Stochniałek – Samorząd Województwa Wielkopolskiego organizuje konkursy o tytuł „Wielkopolska Szkoła Roku” oraz „Wielkopolski Nauczyciel Roku” już od sześciu lat.

- Wyłaniamy wśród przedszkoli i szkół te, które w sposób szczególny edukują naszą młodzież do tego, by z jednej strony pamiętała o tradycji, historii, swojej tożsamości, a z drugiej strony, by  była gotowa na wyzwania przyszłości. By łączyć to, co przeszłe z tym, co czeka młodych ludzi wtedy, kiedy wyjdą w świat. Nagroda dla Wielkopolskiego Nauczyciela Roku to z kolei wybór tych osób, które swoim entuzjazmem, pasją i chęcią przekazywania wiedzy każdego dnia  dodają młodzieży skrzydeł – tłumaczyła Paulina Stochniałek.

Marszałek Marek Woźniak zwrócił uwagę, że obecnie państwo znajduje się w kryzysie. Dotyczy to także oświaty.

- Najbardziej niepokoją decyzje o zaprzestaniu pracy przez nauczycieli, kurcząca się kadra, brak dobrych perspektyw dla tego niezwykle trudnego zawodu i wygasaniu powołania. Z pozycji samorządu staramy się w edukację inwestować duże pieniądze. Subwencja oświatowa, która powinna wystarczać na wynagrodzenia i bieżące utrzymanie placówek oświatowych, zaspokaja te potrzeby w nieco ponad 60 procentach – zaznaczył Marszałek.

Nauczyciele oraz szkoły, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich, otrzymali nagrody finansowe oraz dyplomy i pamiątkowe statuetki. Zwycięzcy nauczyciele otrzymali nagrody w wysokości 10 tys. zł, laureaci – 7,5 tys. zł, a wyróżnieni – 5 tys. zł. Z kolei zwycięskim szkołom przyznano nagrody w wysokości 20 tys. zł, laureaci otrzymają po 10 tys. zł, a wyróżnione placówki po 7,5 tys. zł.

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

8
Czwartek
Grudzień 2022
Grudzień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
imieniny:
Delfiny, Marii, Wirginiusza
REKLAMA