AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Dwa nowe zbiorniki retencyjne

Miasto

Dwa zbiorniki retencyjne wody opadowej zostaną wybudowane przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Królowej Jadwigi w Ostrowie Wielkopolskim. Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało na ten cel ponad 75 tys. złotych z programu Samorząd Województwa Wielkopolskiego "Deszczówka".

- To kolejny rok z rzędu i kolejny zbiornik retencyjny przy placówce oświatowej, który wybudujemy w naszym mieście dzięki środkom pozyskanym z programu "Deszczówka". Mamy już cztery takie zbiorniki przy ostrowskich przedszkolach, teraz czas na dwa kolejne! - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego i dodaje - Dużą wartością tego programu jest dla nas właśnie edukacja o wartości wody i możliwościach ponownego wykorzystania deszczówki. Właśnie dlatego mali ostrowianie, wodę z tych zbiorników, wykorzystują m.in. do podlewania roślin w przyprzedszkolnych ogródkach. Konsekwentnie realizujemy także nasz projekt “Ostrów łapie deszcz”, który kierujemy do naszych mieszkańców, bo każda kropla wody jest niezwykle ważna.

Czek na tę inwestycję odebrali, z rąk Krzysztofa Grabowskiego, wicemarszałka Województwa Wielkopolskiego, Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego oraz jej zastępca Mikołaj Kostka. Spotkanie odbyło się w Ostrzeszowie.

Wartość całej inwestycji to 94 016,65 złotych. Kwota pozyskanego dofinansowania to 75 212 złotych. Z programu “Deszczówka” Miasto Ostrów Wielkopolski pozyskało środki w 2020 roku, 2021 roku, 2022 roku i teraz, w 2023 roku. Dzięki dofinansowaniu zbiorniki powstały przy Przedszkolu nr 14 “Maluszek”, Przedszkolu nr 11 “Calineczka”,  Przedszkolu nr 3 “Jaś i Małgosia” oraz Przedszkolu nr 1. Teraz nowe zbiorniki zostaną wybudowane przy Szkole Podstawowej nr 4.

W tym roku ze wsparcia z programu “Deszczówka” skorzysta 12 gmin, 3 powiaty oraz 2 wojewódzkich osób prawnych z Wielkopolski. Całkowita kwota dofinansowań to ponad 1,7 mln złotych.

- Powstaną kolejne instalacje gromadzenia, magazynowania i wykorzystywania wody deszczowej z dach obiektów użyteczności publicznej w ramach Samorządowego programu „Deszczówka” i „Deszczówka II”. Środki umożliwią wykonanie instalacji gromadzenia magazynowania wody i nawadniania terenów zielonych przez gminy, powiaty oraz wojewódzkie osoby prawne. Wsparcie w wysokości ponad 1,7 mln zł pochodzące z budżetu Województwa Wielkopolskiego umożliwi realizację 17 przedsięwzięć. Program ma także na celu zwrócenie uwagi lokalnych samorządów oraz mieszkańców na problem niedoborów wody w przyrodzie. Działania zmierzające do gromadzenia i późniejszego wykorzystania to krok w dobrym kierunku i troska o otaczające środowisko przyrodnicze - mówi wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski.

Inf. Biuro Prasowe UM

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA