AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Festiwal Ostrowskich Osiedli

Miasto

Zapraszamy na festiwal ostrowskich osiedli! Przez cały wrzesień na terenie Ostrowa Wielkopolskiego odbywać się będą spotkania, pikniki i festyny.

- Mówimy głośno o ostrowskich osiedlach i ich działaniach. Właśnie dlatego zapraszamy na, kolejny już, Festiwal Ostrowskich Osiedli. Odwiedzimy każdy zakątek naszego miasta i będziemy spacerować, grillować, wspólnie piknikować i spędzać czas z bliskimi - zaprasza Sebastian Górski, zastępca prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Rady Osiedli to pośrednik między władzami miasta, a mieszkańcami. To one są najbliżej mieszkańców, znają potrzeby swoich społeczności i podejmują wiele inicjatyw, bo integrować małe wspólnoty wokół wspólnych spraw. W tym roku, aby pokazać mieszkańcom co dzieje się na ich osiedlu, ale także na tych sąsiednich, zorganizowany został Festiwal Ostrowskich Osiedli. To okazja do spotkań sąsiedzkich, ale także międzyosiedlowych i wymiany doświadczeń i pomysłów.

W tym roku do Festiwalu Ostrowskich Osiedli stanęły wszystkie nasze osiedla, więc będziemy mogli bawić się na każdym z nich. Spotkamy się aż 11 razy! Festiwal inauguruje spotkanie w Osiedlu nr 1 już w najbliższy piątek, 8 września, spacerem po Śródmieściu.

- Ostrowskie Rady Osiedli to dla miasta bardzo ważny partner w budowaniu polityki miejskiej. To ludzie, którzy bardzo często od lat są społecznie zaangażowani w życie naszego miasta, ale przede wszystkim swoich małych wspólnot. To oni najlepiej znają potrzeby swoich mieszkańców, pomagają tym, którzy tej pomocy potrzebują, dbają o wygląd i atmosferę swoich osiedli. To praca, o której warto mówić i warto ją pokazywać - podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Szczegółowy program wydarzeń w ostrowskich osiedlach:

RO 1 - „Spacer po Śródmieściu”- 8 września, godz. 11:00- Skwer Ronda Bankowego;

RO 2 - Seniorada jesienna - 10 września, godz. 15:00 - Piaski Szczygliczka;

RO 3 - Piknik Osiedlowy- „Pożegnanie Lata na Krepie”- 17 września, godz. 15:00-20:00 - Targowisko Miejskie ul. Witosa;

RO 4 - Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców Osiedla nr 4 „Jana Pawła II”- w czasie festynu w SP 4 – 23 września, godz. 13:00-17:00 - Park Miejski;

RO 5 - Piknik „Pruślin żegna lato” - 9 września, godz. 15:00 - Ogród Osiedlowy, ul. Świetlicowa;

RO 6 - Bezpieczne osiedle- spotkanie z Policją i Strażą pożarną - 8 września, godz. 15:00 - ul. Truskawkowa 4;

RO 7 - Festyn Rodzinny - 9 września, godz. 14:00 - Szkoła Podstawowa nr 6, ul. Staroprzygodzka;

RO 8 - „Bezpieczeństwo, czystość środowiska i zdrowie mieszkańców”- spotkanie z przedstawicielami służby zdrowia – 20 września, godz. 18:00 - Sala Osiedlowa przy ul. Krętej 52;

RO 9 - rodzinne grillowanie połączone z konkurencjami sportowymi - 10 września, godz. 14:00 - plac zabaw przy ul. Dubiskiego;

RO 10 - kurs pierwszej pomocy przedmedycznej dla mieszkańców osiedla nr 10 „ Parcele Zacharzewskie”- Nie bój się pomagać” - 29 września, godz. 17:00 - Siedziba WGPR- ul. Poznańska - ZST;

RO 11 - „Piknik na kolorowo”- 9 września, godz. 10:30 - Przedszkole nr 17 „Ciuchcia” i Park 3-Maja.

W trakcie wydarzeń mogą być wykonywane zdjęcia w celach promocji Miasta Ostrowa Wielkopolskiego.

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego
REKLAMA