Po dłuższej przerwie powracamy z meldunkami z boisk lig okręgowych. W miniony weekend odbył się komplet meczów we wszystkich ligach a zespoły powiatu ostrowskiego odnotowały 8 zwycięstw, 1 remis i 7 porażek.
Liga Okręgowa /2-0-3/
W powiatowych derbach w Jankowie Przygodzkim Barycz zdobyła cenne 3 punkty pokonując rezerwy Pogoni Nowe Skalmierzyce 2:1. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0 po bramce Tobiasza Przybyło, a na początku drugiej połowy na 2:0 podwyższył Nikodem Szwedowski. Gościom dopiero w końcówce meczu udało się zdobyć kontaktowego gola po strzale Mikołaja Widyńskiego.
Trzy punkty zdobyli również Czarni Wierzbno pokonując na własnym boisku KS Opatówek 3:1. W meczu w Wierzbnie gospodarze również wygrali pierwszą połowę 1:0 (bramka Dawida Dolaty) i również kilka minut po przerwie podwyższyli na 2:0 (Maciej Wojtaszek). Szybko jednak udało im się zdobyć trzeciego gola (Kamil Nowak), który de facto rozstrzygnął losy meczu. Goście co prawda błyskawicznie odpowiedzieli bramką na 3:1, ale na więcej nie było ich stać i w ten sposób trzy punkty pozostały w Wierzbnie.
Odolanovia Odolanów męczyła się w meczu z GKS-em w Żerkowie nie mogąc zdobyć gola, aż w 70 sztuka ta udała się gospodarzom i dość nieoczekiwanie to oni zdobyli komplet punktów zwyciężając 1:0 co pozwoliło GKS-owi oddalić się nieco od strefy spadkowej.
Z kolei w meczu w Pleszewie Ogniwo Łąkociny długi czas utrzymywało bezbramkowy remis w meczu z wiceliderem – Stalą. Kiedy jednak gospodarzom w 65 minucie sztuka ta się udała, szybko poszli za ciosem i zdobyli drugiego gola wygrywając 2:0.
A-klasa /1-1-2/
Lider Huragan Szczury po tym jak przed tygodniem podzielił się punktami z Tarchalanką, tym razem w kolejnych derbach pokonał w Ostrowie OKS 1926 2:1. Ostrowianie dobrze rozpoczęli mecz i w 15 minucie po strzale Rafała Drzazgi objęli prowadzenie, jednak jeszcze przed przerwą Huragan doprowadził do wyrównania po golu Mariusza Dolnego, a tuż po przerwie Tomasz Świtała zdobył drugą bramkę dla Huraganu zapewniając liderowi zwycięstwo 2:1.
Tymczasem Tarchalanka Tarchały Wielkie znów zremisowała 1:1, choć tym razem dość pechowo, w wyjazdowym meczu z Koroną Pogonią Stawiszyn. Po golu Romana Trofimiiva w pierwszej połowie Tarchalanka przez długi czas prowadziła 1:0, by stracić gola w 89 minucie i podzielić się punktami z rywalem.
Błękitni Chruszczyny dobrze rozpoczęli mecz z rezerwami Korony Piaski obejmując prowadzenie po tym jak w 14 minucie Antoni Bogacki zdobył bramkę na 1:0. Później jednak było gorzej – goście wyrównali jeszcze przed przerwą, a po przerwie dołożyli dwa gole wygrywając 3:1.
B-klasa /5-0-2/
Lider grupy 9 Ostrovia II Ostrów po rozgromieniu przed tygodniem Phytopharny Klęka 11:1 tym razem pauzowała, utrzymując jednak fotel lidera. W ślady Ostrovii nie poszedł jednak Błysk Daniszyn i z meczu w Klęce powrócił „na tarczy” przegrywając z Phytopharmą 0:2. Trzy punkty zdobył natomiast LKS Gorzyce Małe - Baby pokonując na własnym boisku Grom Czeluścin 3:0.
W grupie 10 Iskra-Prosna Sieroszewice pewnie pokonała na wyjeździe rezerwy Zielonych Koźminek wygrywając aż 5:0. Orzeł Wysocko Wielkie mimo ambitnej postawy w Tuliszkowie musiał uznać wyższość zespołu rezerw tamtejszej Tulisii przegrywając 1:2.
W grupie 11 lider Dąb Dębnica zrehabilitował się za wpadkę sprzed tygodnia w Kobylej Górze i tym razem pewnie pokonał przed własną publicznością Zryw Kierzno 4:1. Bonikowia Boników z kolei zdemolowała niedawnych pogromców lidera i pokonała na własnym boisku Zefkę II Kobyla Góra aż 6:0. Komplet punktów zdobył też LKS Czarnylas pokonując na wyjeździe 4:2 LZS Mikorzyn.
Fot. OKS 1926 Ostrów Wielkopolski
Komentarze
Zostaw komentarz