AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Ostrowianie w Solve For Tomorrow

Nauka

W dniach 15-16 kwietnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się finał III polskiej edycji Solve For Tomorrow globalnego programu organizowanego przez firmę Samsung.

Galeria zdjęć


Program skierowany jest do młodych ludzi chcących zmierzyć się
z aktualnymi wyzwaniami współczesnego świata w kategoriach: klimat, zdrowie, bezpieczeństwo oraz integracja. Do tegorocznej edycji programu zgłosiła się rekordowa liczba 252 zespołów, z których do półfinału zakwalifikowano 30 projektów, a w ścisłym finale znalazło się 12 z nich.

Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim reprezentował Mateusz Cieszyński uczący się w zawodzie technik przemysłu mody – lider, pomysłodawca i koordynator  projektu konkursowego w kategorii integracja "Akademic". Mateusz wraz z kolegami z ostrowskiego I LO Mikołajem Zembrzuskim, Piotrem Rakiem i Janem Szydłowskim stworzyli projekt aplikacji dla studentów, która ma im ułatwić skuteczne wyszukanie i dopasowanie mieszkania lub współlokatora. Projekt aplikacji jest odpowiedzią na coraz powszechniejszy problem braku mieszkań dla studentów, pokoi w akademikach oraz bardzo wysokich kosztów wynajmu. Koszty te dla wielu młodych, zdolnych ludzi często są głównym powodem rezygnacji z dalszej edukacji lub wyboru uczelni czy kierunku studiów nie do końca odpowiadającym ich zainteresowaniom czy pasjom.

Projekt „Akademic” okazał się bezkonkurencyjny i głosami jury zajął I miejsce. Podczas Wielkiej Gali Solve For Tomorrow zespół wraz z opiekunką odebrali z rąk szefa Samsung Electronics Polska Pana Conora Pierca oraz ESG Manager Samsung Electronicis Polska Pani Magdaleny Olborskiej nagrody ufundowane przez organizatora. Nagroda w postaci ekranu Samsung Flip Pro trafi również do Zespołu Szkół Usługowych.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Mateusza Cieszyńskiego oraz jego kolegów. Teraz pozostaje trzymać kciuku aby udało im się zdobyć fachowe wsparcie i środki finansowe na wprowadzenie aplikacji na rynek.

Program Solve for Tomorrow jest objęty patronatem przez Ministra Edukacji, Ministra Cyfryzacji, NASK, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  Centrum Nauki Kopernik, oraz UNEP/GRID-Warszawa. Partnerem programu jest Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog.

Inf. ZSU

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Piątek
Czerwiec 2024
Czerwiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
2728293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
imieniny:
Alicji, Alojzego, Rudolfa
REKLAMA