Grały ligi okręgowe

W ostatnim "kompletnym" weekendzie na boiskach lig okręgowych zespoły powiatu ostrowskiego wygrały 6 meczów, 3 remisując i 6 przegrywając.

Do pełnego zakończenia sezonu pozostała nam już tylko jedna kolejka Ligi Okręgowej. Po jej rozegraniu dokonamy podsumowania całego sezonu. Tymczasem prezentujemy wyniki minionego weekendu.

Klasa Okręgowa /1-1-3/

Porażka 3:6 z Płomieniem Opatów przesądziła o spadku Ogniwa Łąkociny do A-klasy. Zespół z Łąkocin co prawda dobrze rozpoczął ten mecz obejmując prowadzenie już w 8 minucie po golu Marcina Chmiela, później jednak w krótkim odstępie stracił dwie bramki, a po pierwszej połowie Ogniwo przegrywało już 2:3. W drugiej połowie zdobywca drugiej bramki Łukasz Kopa pokonał raz jeszcze bramkarza gości, ale było to już przy wyniku 2:4 i bramka ta nie zmieniła obrazu meczu, ani jego końcowego rozstrzygnięcia.

Porażka Ogniwa sprawiła, że Barycz Janków Przygodzki mimo porażki 1:3 z Sokołem Bralin (bramka Rusłana Lytvynenki) utrzymała ligowy byt. Podobnie jak Czarni Wierzbno mimo porażki 2:3 z Białym Orłem Koźmin (Marek Motylewski, Kamil Nowak).

Dobry mecz na boisku wicelidera – Stali Pleszew rozegrała Odolanovia Odolanów. Odolanowianie po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po dwóch golach Damiana Gmerka. Po przerwie pechowa interwencja Kamila Czołnika dała Stali kontaktową bramkę, a kwadrans przed końcem meczu gospodarze doprowadzili do remisu 2:2 i takim wynikiem mecz się zakończył.

Jedyne zwycięstwo tym razem odniosła Pogoń II Nowe Skalmierzyce pokonując na wyjeździe GKS Grębanin 2:0 po dwóch trafieniach Szymona Sikory.

A-klasa /1-3-0/

Huragan Szczury, który dużo wcześniej zapewnił sobie awans do Ligi Okręgowej w ostatniej kolejce zdobył trzy punkty walkowerem, gdyż ich przeciwnik Sulmirczyk Sulmierzyce nie stawił się na mecz.

Podziałem punktów zakończyły się ostatnie w tym sezonie powiatowe derby. W Tarchałach Wielkich Tarchalanka zremisowała 2:2 z walczącymi o utrzymanie Błękitnymi Chruszczyny. Goście dwukrotnie obejmowali w tym meczu prowadzenie (Mateusz Jędrzejewski, Szymon Sadowski), a gospodarze dwukrotnie doprowadzali do wyrównania (Michał Grobarek, Michał Szczurawski).

Nieco podobny przebieg miał mecz toczącego korespondencyjną walkę z Błękitnymi OKS-u 1926 Ostrów. Ostrowianie podejmowali rezerwy Korony Piaski i również jako pierwsi zdobyli bramkę (Amadeusz Woźniak), jednak goście tuż przed przerwą doprowadzili do wyrównania i ten mecz również zakończył się podziałem punktów przy wyniku 1:1.

Ostatecznie okazało się, że zarówno Błękitni (11 miejsce), jak i OKS (12) pozostaną w A-klasie, gdyż opuszczą ją tylko zespoły z miejsc 13 i 14.

B-klasa /4-0-3/

Lider grupy 9 Ostrovia II Ostrów na pożegnanie z B-klasą pokonała Sokoła Chwaliszew 2:1 odwracając losy meczu w jego końcowej fazie po dwóch golach zdobytych przez Michała Derwicha. LKS Gorzyce Małe-Baby dla odmiany przegrał 1:2 a ostatniego gola w sezonie zdobył dla LKS-u Krystian Maciejewski.

W grupie 10 Iskra-Prosna Sieroszewice zakończyła sezon na miejscu 3 po zwycięstwie 5:3 nad Sokołami Droszew. Orzeł Wysocko Wielkie jeszcze efektowniej bo 8:3 pokonał Wichra Mycielin wskakując dzięki temu zwycięstwu na miejsce 5.

W grupie 11 nie było niespodzianki w meczu Bonikowii Boników z liderem GKS-em Trzcinica zakończonym wynikiem 1:4. Dużo większe znaczenie miał jednak derbowy pojedynek Dębu Dębnica z LKS-em Czarnylas. Dąb wygrywając 3:1 zapewnił sobie awans do A-klasy i przyznać trzeba, że dla kibiców z Dębnicy jest to wielkie święto po wielu sezonach, w których Dąb okupował tyły w tabeli B-klasy.