AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Profesor Batieczko o zdrowiu

Miasto

Po raz drugi w Ostrowie gościł profesor Siergiej Batieczko, znany ze swej aktywnej działalności w zakresie opieki zdrowotnej, profilaktyki i wprowadzania nowych technologii terapeutycznych,odznaczony za swoje działania Międzynarodowym Orderem Laury Chwały. O jego osobie, tematach wykładów powiązanych z promowaniem zdrowego stylu życia, rozmawialiśmy z kosultantką firmy Colway - Ostrowskie Centrum Kolagenu Naturalnego, p. Agnieszką Olszak.

Galeria zdjęć


R.K.: Cieszę się, że znaleźliśmy czas na podsumowanie wydarzenia, jakim był wykład profesora Siergieja Batieczki o zdrowiu i o produktach marki Colway. Jak na swoje lata (71 l) profesor Batieczko zachowuje rewelacyjne pokłady witalności.

A.O.: Nie sposób się nie zgodzić z każdym z tych argumentów, lecz zacznę od końcowego stwierdzenia, ponieważ te siły witalne zawdzięcza właściwemu traktowaniu swojego ciała, czerpiąc – jak byśmy powiedzieli – garściami z medycyny chińskiej oraz wiedzy swojego regionu [urodził się w syberyjskim Komsomolsku – od autora].

R.K.: Jak moglibyśmy przybliżyć czytelniczkom to określenie „właściwe traktowanie ciała”? czy to chodzi o jakieś konkretne zabiegi?

A.O.: Wiąże się to raczej z filozofią – lecz jest to filozofia przystępna dla każdego. Ten rodzaj filozofii jest niezwykle bogaty w opisowość. Zacznijmy np. od takiego przykładu by to zobrazować, a raczej zobrazować co niektórym naszym odbiorcom konieczność wpłynięcia na swój samorozwój: ludzie dzielą się na „ludzi jeziora” i „ludzi błota”. Chodzi o to, że ci pierwsi, dbając o swoje ciało, stają się jak ta woda – przejrzyści, bystrzy, nurt ich energii jest niezmącony. Natomiast – zaznaczam, iż to tylko opis – ludzie błota, to wszyscy ci, którzy w jakiś sposób (zamierzony lub nie) wpłynęli na zaburzenie przepływu swojej energii (życiowej) i u których w związku z tym pojawiły się jakieś dolegliwości. A dolegliwości te – choćby spowodowane np. problemem otyłości – wpływają na jakość naszego życia. Czyli jakbyśmy inaczej powiedzieli, a oddali to samo: „jesteś tym, co jesz”.

R.K.: Mówimy o dolegliwościach. Ale przecież jak się pojawiają, to idziemy do lekarza. Przepraszam że być może pytam trochę przewrotnie, ale nasze czytelniczki też są dociekliwe.

A.O.: Rozumiem. Na każdym zresztą naszym spotkaniu zorganizowanym przez Ostrowskie Centrum Kolagenu Naturalnego z doktorem Batieczką – dotykając wątku leczenia przez lekarzy – nikt nie kwestionuje (nawet sam dr Batieczko) ich sposobu działania, lecz na takich wykładach możemy dowiedzieć się, że np. ból głowy to nie tylko ból jednej części ciała, ale to sygnał nieraz całego organizmu. Bierzemy wtedy tę tabletkę na ból głowy a przyczyna bólu nadal pozostaje niewyleczona. A jest to np. kręgosłup.

R.K.: Jak sądzisz - czy ludzie oczekują szybkich efektów?

A.O.: Zawsze znajdą się osoby, które oczekują szybkich (nazbyt szybkich) efektów. Jest to proces długotrwały, ale tak jak w innych dziedzinach – korzystny. Zawsze ktoś powie : po co czekać, jak można mieć szybciej? Jednak zawsze odbije się to na jakości (życia), a o niej też na wykładach mówimy i kładziemy na to nacisk. Okazuje się że są osoby (tych jest więcej), którym nasza wiedza okazuje się przydatna. I wychodzą z pozytywną energią.

R.K.: A kolagen? Jak wytłumaczylibyśmy związek dr Batieczki z kolagenem?

A.O.: W Polsce dr Siergiej Batieczko znany jest z wydanych książek, poruszających znaczenie kondycji kolagenu ustrojowego dla wyglądu, zdrowia i odporności na choroby oraz długości życia człowieka. Jest współtwórcą receptur preparatów kolagenowych o największym współczynniku anabolizmu (w rozumieniu – przyswajalności) znanym dietetyce. W Polsce profesor w swoich wystąpieniach afirmuje działania sieci COLWAY, organizacji powstałej w Polsce i skupiającej kilkadziesiąt tysięcy konsumentów i dystrybutorów produktów, wytwarzanych na bazie aktywnego biologicznie kolagenu, pozyskiwanego ze skór rybich.

Zauważ, że po 25-26 roku życia nasz organizm zaczyna pomału tracić zdolność tworzenia nowych włókien kolagenowych, czego efektem są pierwsze zmarszczki. Kolagen to proteina, która stanowi podparcie dla skóry. Kolagen odpowiada tym samym za jej prawidłowe napięcie oraz sprężystość. Poza tym włókna kolagenowe nie znajdują się jedynie w skórze – stanowią one bardzo ważną tkankę, która trzyma narządy wewnętrzne np. nerki, wątrobę, a nawet żołądek. Przekładając tę informację na informację kluczową dla naszych czytelniczek i odpowiadając „czemu kolagen?”: Największe ubytki w zawartości kolagenu mają kobiety w okresie menopauzy - jajniki zaprzestają wtedy produkcji estrogenów, a produkcja kolagenu szybko spada, nawet o 30-35%.

R.K.: Czyli można przywołać tu przykład dr o śliwce? (wysuszonej śliwce).

A.O.: Można i tak! Jak najbardziej jest to obrazowy przykład, co się wtedy dzieje z ciałem kobiety – w  tym czasie skóra staje się mało napięta, sucha i powstają głębokie zmarszczki.

R.K.: W jaki sposób wpływa jeszcze na ciało kobiety?

A.O.: Przyczynia się do likwidacji celulitu, działa szybciej na gojenie się ran i wygląd blizn - dzięki dostarczaniu kolagenu z zewnątrz włókna kolagenowe są prawidłowo ułożone, a to sprawia, iż blizny będą mniej widoczne oraz bardziej wygładzone.

R.K.: A jakie są właściwości kolagenu, który macie w swojej ofercie?

A.O.: Jest to – od strony biochemicznej – kolagen żywy. Warto przy okazji powiedzieć o trzech rodzajach pigmentacji kolagenu: Platinum (na twarz), Silver (do ciała) i Grafit (na włosy, paznokcie, na stawy). Bardzo ważny jest skład kapsułek, bo kapsułka może być np. mocno utwardzana a w naszych produktach tego nie ma. Utwardzenie wiąże się z procesem chemicznym, a to może źle wpływać na nasze zdrowie. Głównym czynnikiem alergizującym może być np. stearynian magnezu.

R.K.: Jak zdążyłem uzyskać informacji, sam kolagen nie spowoduje pozytywnych efektów – jest niewchłaniany.

A.O.: Zgadzam się z tym – sam kolagen nic nie zdziała. Kolagen jest zbyt dużą cząsteczką, by się wchłonął. Musi to iść w parze z wodą / musi być połączony z wodą. Nakładamy go zawsze na wilgotną skórę,  a potem na kolagen musi być nałożony naturalny krem. Zawsze polecamy jak najprostsze, nawilżające kremy, bez żadnych dodatków.

R.K. : A jak pierwszy raz profesor trafił do Ostrowa? Czy to pierwszy wykład profesora w naszym mieście?

A.O.: Nie, to nie pierwszy wykład profesora w Ostrowie. Jest to drugi wykład profesora w naszym mieście – pierwszy miał miejsce w lutym tego roku. Dotąd nie było takiego miejsca w Ostrowie, a teraz kiedy udało nam się coś takiego zorganizować, mogłyśmy pozwolić sobie na ambitny pomysł zaproszenia go również do nas. Profesor zawsze dwa razy do roku miał wizyty w Polsce, stąd zaplanowałyśmy aby w swym kalendarzu nas uwzględnił.

R.K.: Czy będzie jeszcze gościem naszego miasta?

A.O.: Oczywiście, następne wizyty będą.

R.K.: Czy konsultacje z profesorem są płatne?

A.O.: Tak, konsultacje z profesorem są płatne. Więcej informacji można zasięgnąć bezpośrednio w naszym biurze. Zapraszamy.

R.K. Dziękuję za wywiad.

 

Więcej informacji:

http://batieczko.pl

http://www.bochenia.pl/nasze-zdrowie/2017/pazdziernik//7-kluczy-do-zdrowia-siergiej-batieczko.html

http://zdrowojemy.pl/dieta/siergiej-anatoliewicz-batieczko-i-jego-sposob-na-oczyszczanie-organizmu/

 

 

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Czwartek
Maj 2026
Maj
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
27282930
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
imieniny:
Augustyna, Ingi, Jaromira