AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

Na „Deptaku” o rewitalizacji

Miasto

Wielu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego w minioną sobotę skorzystało z mobilnego stoiska Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji przy ul. Kolejowej na tzw. Deptaku. Celem inicjatywy była promocja szeroko pojętego procesu rewitalizacji miasta oraz upowszechnienie informacji o założeniach Programu Rewitalizacji dla Ostrowa Wielkopolskiego na lata 2016 – 2023. Zaprezentowano również miejską koncepcję koncepcji zagospodarowania traktu komunikacyjnego od Konkatedry do Dworca PKP.

Galeria zdjęć


- Stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców i było doskonałą okazją do wielu bezpośrednich rozmów i interesujących dyskusji na temat rewitalizacji i modernizacji miasta - podkreśla Mateusz Nycek, Przewodniczący Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji.

- Prezentowana koncepcja zagospodarowania traktu komunikacyjnego od Placu Rowińskiego do Dworca PKP i plan rewitalizacji tej części Śródmieścia spotkały się z pozytywnym odbiorem większości mieszkańców. Jednocześnie w rozmowach zgłosili oni kilka praktycznych spostrzeżeń, opinii i propozycji, które szczegółowo spisane przekażemy do Urzędu Miejskiego jako podsumowanie naszej społecznej akcji – zaznacza Dariusz Perz, inicjator utworzenia stoiska, Zastępca Przewodniczącego Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji i Członek Rady Osiedla nr 1 „Śródmieście”.

W prowadzeniu sobotniego stoiska uczestniczyli członkowie Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji: Mateusz Nycek, Dariusz Perz, Przemysław Gruszecki i Milena Tacik oraz przedstawiciele Urzędu Miejskiego:Paweł Fludra – Pełnomocnik ds. Rewitalizacji Miasta w Wydziale Rozwoju Miasta oraz Michał Trusz – Plastyk Miejski. Przedsięwzięcie zostało zrealizowane z inicjatywy Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji, szczególnie Dariusz Perza, oraz we współpracy i dzięki wsparciu Władz Miasta i Urzędu Miejskiego.

- Działania prowadzone bezpośrednio na ulicach miast, takie jak mobilne punkty konsultacyjne czy spacery badawcze, są coraz częściej stosowaną formą partycypacji społecznej. Sobotnie stoisko znakomicie wpisało się w ogólnoświatową tendencję i wniosło pozytywny wkład w konsultowanie procesu rewitalizacji miasta – podkreśla Milena Tacik, Członek Ostrowskiego Komitetu Rewitalizacji i Kierownik Biura Inicjatyw i Konsultacji Społecznych Urzędu Miejskiego. 

- Istotą dobrej rewitalizacji jest aktywne współdziałanie z mieszkańcami, dlatego chcemy, aby Ostrowski Komitet Rewitalizacji był nie tylko ustawowym organem opiniującym dokumenty formalne, ale polem rzeczywistej, merytorycznej dyskusji o sprawach miasta – wskazuje Mateusz Nycek. - W przyszłości zamierzamy inicjować kolejne tego rodzaju otwarte wydarzenia oraz organizować bezpośrednie spotkania z mieszkańcami Śródmieścia i poszczególnymi grupami społecznymi – dodaje Dariusz Perz.

Ostrowski Komitet Rewitalizacji to społeczny organ opiniodawczo - doradczy Prezydenta Miasta w sprawach związanych z przygotowaniem, prowadzeniem i oceną procesu rewitalizacji utworzony na podstawie przepisów ustawy o rewitalizacji oraz uchwały Rady Miejskiej. Powołany został Zarządzeniem Prezydent Miasta Beaty Klimek z dnia 31 stycznia 2017 r. 

Inf. Mateusz Nycek

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

14
Poniedziałek
Październik 2019
Październik
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
123
imieniny:
Alany, Damiana, Liwii