AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Roczna, podsumowująca narada w ostrowskiej PSP Ostrów Wielkopolski

Straż Pożarna

2017 akcji i 84 tys. przejechanych kilometrów, średni czas dojazdu do zdarzeń, to 8 minut i 25 sekund, to najkrótsze podsumowanie dzialań strażaków z ostrowskiej PSP

Galeria zdjęć


Strażak jest wielofunkcyjny. Jeździmy nie tylko do pożarów, ale także do wypadków komunikacyjnych czy do usuwania skutków wichur. To są także wyjazdy związane z ratownictwem chemicznym, wyjeżdżamy również poza powiat ostrowski – powiedział bryg. Jacek Wiśniewski, komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim podczas narady podsumowującej działania zawodowych strażaków w 2019 r. z PSP w Ostrowie Wielkopolskim.

Z informacji, jakie przedstaw bryg. Jacek Wiśniewski wynikało, że nasi zawodowi strażacy, ale także ochotnicy z OSP z terenu powiatu Ostrowskiego w porównaniu z innymi jednostkami z terenu Województwa Wielkopolskiego nie mają się czego wstydzić, a ich działania są wysoko doceniane także na szczeblu Wojewódzkiej Komendy PSP w Poznaniu, co podkreślił obecny na naradzie zastępca Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu mł. bryg. Robert Natunewicz.

W trakcie podsumowania działań strażaków z ostrowskiej Komendy PSP okazało się, że według statystyk w 2019 roku odnotowano dokładnie 2017 zdarzeń, co daje mniej więcej 5,5 zdarzenia na dobę i wyjazd średnio co 4 godziny, a średni dojazd na miejsce określonych zdarzeń zajmowało strażakom statystycznie 8 minut i 25 sekund, co w skali kraju jest wynikiem wysokim, świadczącym o bardzo dobrym wyszkoleniu strażaków z ostrowskiej PSP.

Wśród zdarzeń do jakich wyjeżdżali mundurowi to wyjazdy do pożarów, stanowiących 1/3 wszystkich wyjazdów, ale także do wypadków komunikacyjnych czy usuwania zniszczeń po załamaniach pogody.

504 pożary, 1439 miejscowych zdarzeń i 74 fałszywe alarmy – tak przedstawia się podsumowanie roku 2019 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

Przybyli na naradę strażacy z ostrowskiej jednostki, jak i zaproszeni goście, w tym przedstawiciele władz samorządowych Ostrowa Wielkopolskiego, powiatu oraz poszczególnych gmin z terenu powiatu mogli dowiedzieć się także o największej akcji gaśniczej, jaka miała miejsce w 2019 r., tj. pożarze składowiska odpadów wielkogabarytowych przy ulicy Staroprzygodzkiej w Ostrowie Wielkopolskim, podczas której z ogniem walczyło przez ponad 18 godzin 25 zastępów straży pożarnej.

Czwartkowe podsumowanie roczne było także okazją do wręczenia podziękowań i nagród. Otrzymał je m.in. st. str. Bartosz Pera, który będąc po służbie  uratował życie młodemu mężczyźnie, który został poszkodowany w wypadku, do którego doszło w sierpniu w Czajkowie w gminie Blizanów.

Nagrodę oraz podziękowania otrzymali także st. ogn. Wojciech Szymczak i st. sekc. Patryk Pera, którzy w grudniu ubiegłego roku pojechali do Albanii jako reprezentanci polskiej straży pożarnej. Ostrowscy strażacy mieli za zadanie dostarczyć łóżka potrzebne poszkodowanym podczas trzęsienia ziemi, które nawiedziło ten kraj.

Należy podkreślić, że działania ostrowskich strażaków z PSP, to nie tylko niesienie pomocy osobom poszkodowanym, czy ratowanie mienia i życia, ale także działania profilaktyczne na rzecz zmniejszenia ilości pożarów, czy prowadzenie działań profilaktycznych z rolnikami oraz młodzieżą szkolną. To również udział funkcjonariuszy z ostrowskiej PSP w zawodach sportowych na szczeblu już nawet nie tylko ogólnokrajowym, ale europejskim i światowym.

 

Tekst i fot. Henryk Janusz Olkiewicz

REKLAMA
Henryk Janusz Olkiewicz

Udostępnij:


Komenda Powiatowa PSP w Ostrowie WirlkopolskimOstrów Wilkopolski

Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

29
Niedziela
Marzec 2020
Marzec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
242526272829
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
12345
imieniny:
Marka, Wiktoryny, Zenona