AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Ostrów wspiera szpital w Wolicy

Zdrowie

Ostrów Wielkopolski przekaże 60 tys. złotych szpitalowi Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy na wyposażenie oddziału rehabilitacji pulmonologicznej. Dzięki tym środkom zakupiony zostanie nowy sprzęt, który będzie służyć przede wszystkim pacjentom po chorobie COVID-19.

REKLAMA

- Szpital w Wolicy to bardzo ważny punkt na mapie ośrodków zdrowia w naszym regionie. Ostrowianie niejednokrotnie korzystają leczenia i rehabilitacji w tym miejscu. Pamiętamy o tym i dokładamy ostrowską cegiełkę wspierając działania tej placówki medycznej razem z innymi samorządami Aglomeracji Kalisko - Ostrowskiej. Na sierpniowej sesji, zarekomendowałam tę formę pomocy, a radni miejscy jednogłośnie ją poparli - zaznacza Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Dzięki wsparciu Ostrowa Wielkopolskiego, i innych samorządów Aglomeracji zakupione zostaną urządzenia i wyposażony nowopowstały oddział rehabilitacji pulmonologicznej w ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy. Oddział ten ma służyć również osobom z powikłaniami wywołanymi przez zakażenie SARS-CoV-2.

Szpital w Wolicy otrzymał 6 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na wybudowanie nowych pawilonów, gdzie będzie prowadzona rehabilitacja pacjentów po chorobie Covid-19. Środki te nie pokrywają niestety wyposażenia oddziału. Stąd dedykowane wsparcie Ostrowa Wielkopolskiego i samorządów AKO.

Tylko w 2021 roku, Miasto Ostrów Wielkopolski przekazało już, łącznie z wczorajszym wsparciem, niespełna 400 tys. złotych na ochronę zdrowia. Środki te trafiły do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim na wyposażenie w sprzęt medyczny oddziałów oraz zakup specjalistycznego łóżka porodowego oraz szpitala w Wolicy na modernizację izby przyjęć, a teraz wyposażenie nowego oddziału.

- To nasza inwestycja w zdrowie, w komfort leczenia pacjentów, jak i pracy zespołu medycznego - dodaje prezydent Beata Klimek.

Inf. Biuro Prasowe UM

 

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

28
Wtorek
Wrzesień 2021
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
3031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
123
imieniny:
Libuszy, Wacławy, Wacława
REKLAMA