AKTUALNOŚCINa SygnalePolicjaStraż PożarnaZdrowieStraż Miejska

Drzwi Otwarte w OSP za nami

Na Sygnale

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim otworzyli drzwi strażnicy i zaprosili mieszkańców na wielkie zwiedzanie obiektu przy ulicy Staszica. To była wyjątkowa okazja, by na własne oczy zobaczyć zmodernizowaną i nowoczesną siedzibę strażaków ochotników.

Galeria zdjęć


Tego dnia wielu ostrowian spełniało swoje marzenia o zostaniu strażakiem choć na kilka chwil. To była okazja, by zwiedzić wyremontowaną strażnicę, ale także wsiąść do wozu strażackiego i zobaczyć sprzęt jakim posługują się strażacy ochotnicy z ostrowskiej jednostki. Podczas Drzwi Otwartych znaleźli się również odważni, którzy dołączyli do szeregów OSP.

Przy ulicy Staszica odwiedzający zastali zmodernizowaną i rozbudowaną strażnicę. Teraz to nowoczesny i spełniający wszelkie standardy obiekt, na który strażacy ochotnicy czekali przez długie lata.  Nowa i wykonana od podstaw strażnica, zastąpiła stary i wysłużony obiekt, który nie przystawał już do potrzeb kolejnych dekad XXI wieku. Modernizacja strażnicy wraz z przebudową ruszyła w lutym 2021 roku i trwała ponad rok. Przez ten czas budynek zyskał zupełnie nowe oblicze.

Prace, które pozwoliły na całkowite odnowienie strażnicy kosztowały ponad 1,3 mln złotych, a pozyskane przez Miasto Ostrów Wielkopolski dofinansowanie na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 800 tys. złotych. To również kolejna inwestycja w ramach Ostrowskiego Ekspresu Inwestycyjnego.

Inf. Biuro Prasowe UM

REKLAMA
Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

27
Środa
Wrzesień 2023
Wrzesień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
28293031
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
imieniny:
Damiana, Mirabeli, Wincentego
REKLAMA