Grały ligi okręgowe

Aż 8 porażek i tylko 3 zwycięstwa odniosły w miniony weekend drużyny powiatu ostrowskiego występujące w ligach okręgowych.

Klasa Okręgowa /0-0-3/

To nie był dobry weekend dla drużyn z Klasy Okręgowej. Najmniejszym zaskoczeniem była przegrana 1:2 Baryczy Janków Przygodzki w wyjazdowym meczu z liderem GKS-em Grębanin. Honorową bramkę dla Baryczy zdobył na 10 minut przed końcem meczu Łukasz Miłek.

Niespodzianki nie było również w meczu Ogniwa Łąkociny w Kraszewicach. Ogniwo przegrało 1:3 i pozostało na miejscu 13.

Największe szanse na punkty miała Odolanovia Odolanów, podejmująca Zielonych Koźminek. Po przegranej 0:2 pierwszej połowie po przerwie Mateusz Prokop zdobył kontaktową bramkę, ale do wyrównania gospodarzom nie udało się doprowadzić i mecz zakończył się wynikiem 1:2.

A-klasa /3-0-5/

W derbowym pojedynku w Chruszczynach lider grupy 8 Czarni Wierzbno pokonali Błękitnych 3:0. Równie efektownie Tarchalanka Tarchały Wielkie pokonała u siebie CKS Zduny wygrywając 5:2. Dużo bramek padało w meczach ostrowskich drużyn, niestety większość do ostrowskich bramek. OKS Ostrów przegrał w Pyzdrach z Wartą 3:7, natomiast KUKS Zębców u siebie aż 2:11 z wiceliderem Koroną Pogonią Stawiszyn.

Lider grupy 9 Pogoń II Nowe Skalmierzyce kroczy od zwycięstwa do zwycięstwa. Tym razem skalmierzyczanie pokonali u siebie 2:0 KS Rogaszyce po bramkach Jakuba Celera i Adama Zadki i było to 11 zwycięstwo w 12 meczu. Dla odmiany LKS Czarnylas przegrał 0:1 z Pogonią Trębaczów i była to 11 porażka LKS-u, który zamyka tabelę i ostrym kursem zmierza do B-klasy. Iskra-Prosna Sieroszewice z kolei przegrała ważny mecz z walczącym o utrzymanie RKS-em Radliczyce i to aż 1:5 i zamiast powiększyć przewagę nad grupą spadkową, podała rywalom tlen.