AKTUALNOŚCIPowiatGm. Ostrów WlkpGm. RaszkówGm. OdolanówGm. SośnieGm. PrzygodziceGm. SieroszewiceGm. Nowe Skalmierzyce

Poradnia jak budowla z klocków

Powiat

Będzie nowoczesna, przyjazna, kolorowa i przede wszystkim własna – nowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. Inwestycja jest już na przysłowiowe wyciagnięcie ręki, a realizowany zgodnie z projektem budynek już stoi.

Nowa Poradnia powstaje na terenie przy Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych od ul. Armii Krajowej w Ostrowie. To miejsce wybrane zostało na nową lokalizację. Niemal równo dwa lata temu koncepcję oraz miejsce dziś możemy mówić o finale tej inwestycji.

Od wielu lat PPP mieści się w budynku przy ul. Królowej Jadwigi należącym do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej.

-,,To budynek, który wówczas wydawał się nowoczesny, a dziś jest przede wszystkim za mały. Tym bardziej, że na naszych oczach rozgrywa się dramat wielu dzieci i ich rodziców, a pandemia tylko pogłębiła negatywne zjawiska. Coraz więcej dzieci ma różne deficyty, problemy czy lęki. Tak zrodziła się koncepcja nowego budynku’’ - powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

-,,Kilkakrotnie wizytowaliśmy jako radni Poradnię i wiemy, jak trudne warunki pracy tam są dlatego jesteśmy za tym, aby powstała nowa’’ – powiedział Roman Pacholczyk Wicestarosta Ostrowski.

Nowy, dwukondygnacyjny stanął na wolnej działce przy sali sportowej Zespołu Szkół Transportowo Elektrycznych. Będzie w nim 20 gabinetów oraz kilka większych pracowni. Motywem przewodnim jest  budowla z klocków.

-,,Słowo poradnia kojarzy się dzieciom z białym fartuchem. My chcemy, żeby się nie bały tu przychodzić. Dlatego nawiązanie architektoniczne do wielkiej bryły z klocków. Także wnętrza będą kolorowe i przyjazne. To znak rozpoznawczy naszych inwestycji, że razem z budowlańcami wchodzi architekt wnętrz pomagając w wyborze kolorystyki, mebli i dodatków.’’- powiedział Paweł Rajski Starosta Ostrowski.

budynek płacimy dzierżawę i nie jesteśmy na swoim. Na wspólnym posiedzeniu komisji radni zapoznali się z ta koncepcją i można teraz ze spokojem podejść do dalszych prac’’ – powiedział Piotr Walkowski Przewodniczący Rady Powiatu.

 

Z rozpoczęcia przygotowań do budowy nowej poradni radości nie kryje dyrektor Violetta Miszkin.

 

O potrzebie realizacji tego zadania świadczą liczby. Co roku do PPP trafia ok. 2 tysiące dzieci. Wymagają one pojedynczych diagnoz, ale również wielotygodniowych terapii. Tutaj także wydawane są orzeczenia i opiniami o wspomaganiu rozwoju dla dzieci które potrzebują wsparcia. Okres epidemii koronawirusa tylko zwiększył te potrzeby.

Realizowana w formule ,,zaprojektuj i wybuduj’’ inwestycja to koszt ok. 8 mln. złotych.

-,,Znaczną część tych środków tj. ok. 5 mln zł. powiat pozyskał z funduszy rządowych ,,Polski Ład’’. Wkład budżetu powiatu ostrowskiego to ok. 3 mln zł.’’ – powiedział Sławomir Tyburcy Kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Starostwie Powiatowym.

Dostrzegając potrzebę tej inwestycji znaczące wsparcie zadeklarowali także sponsorzy.

W ramach tej kwoty powstanie nie tylko budynek poradni, ale także cała przestrzeń wokół obiektu.

Inf. Starostwo Powiatowe

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

13
Sobota
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Irwina, Małgorzaty
REKLAMA