AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPolityka

Pasowani przez Feriča

Nauka

Syn legendarnego pilota Dywizjonu 303, Mirosława Ferića, gościł w naszym mieście i wziął udział w niezwykłej uroczystości - pasowaniu pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 11, której patronem jest właśnie jego ojciec.

Galeria zdjęć


- Oto nasza przyszłość - najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 im. M. Ferica w Ostrowie Wielkopolskim. To była wyjątkowa uroczystość pasowania pierwszoklasistów, bo odwiedził nas wyjątkowy gość - Philip Ferič, syn patrona szkoły, legendarnego pilota Dywizjonu 303, walczącego w II wojnie światowej podczas "Bitwy o Anglię". To spotkanie to był zaszczyt! - mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Philip Ferič do Ostrowa Wielkopolskiego przyjechał z Wielkiej Brytanii ze swoją córką Antoniną. W czwartek, 5 października, wspólnie z prezydent Beatą Klimek pasowali pierwszaków na pełnoprawnych uczniów "Jedenastki". Wydarzenie to miało nie tylko symboliczne znaczenie, ale również historyczne za sprawą wyjątkowe gościa. Szkolna sala wypełniła się emocjami.

- Kochani Pierwszoklasiści! Szkoła podstawowa to wielka i piękna przygoda. Może w przyszłości zostaniecie lotnikami jak Mirosław Ferić, może lekarzami, może prezydentami? Tego nie wiemy, ale życzę Wam, by szkolne przyjaźnie były tymi na całe życie, byście przeczytali wiele wspaniałych książek, a swoją szkołę wspominali jako jeden z najpiękniejszych okresów w życiu! - życzyła pierwszoklasistom prezydent Beata Klimek.

Philip Ferič, dzisiaj miał okazję podzielić się wspomnieniami o swoim ojcu oraz uhonorować jego dziedzictwo, stojąc na scenie obok pierwszoklasistów podczas uroczystego pasowania. Dzieci z dumą i szacunkiem ślubowały być dobrymi uczniami i obywatelami.

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mirosława Ferića w Ostrowie Wielkopolskim już ponad dekady utrzymuje kontakty z synem patrona szkoły - Philipem Methuenem - Ferićem.

Inf. Biuro Prasowe UM

Admin Admin

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

AKTUALNOŚCI

Głosowanie

Zobacz wyniki

KALENDARZ WYDARZEŃ

21
Niedziela
Lipiec 2024
Lipiec
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1234
imieniny:
Danieli, Wawrzyńca, Wiktora
REKLAMA