AKTUALNOŚCIMiastoPowiatSportRozrywka i kulturaNaukaTurystykaNa SygnaleKącik PrasowyPrzetargi i komunikatyWybory

"Poznaj swój powiat ostrowski" - podsumowanie konkursu /foto/

Nauka

W ostrowskim nKlubie odbyło się podsumowanie 5. edycji konkursu "Poznaj swój powiat ostrowski". W konkursie wzięło udział aż 99 uczniów, którzy pod okiem 17 opiekunów przygotowali łącznie 22 prace.

Galeria zdjęć


REKLAMA

W piątek 1 lutego sala ostrowskiego nKlubu pękała w szwach. Wydarzenie zgromadziło zarówno uczestników, ich opiekunów, jak i przedstawicieli władz powiatu ostrowskiego. 

Prace piątej edycji konkursu „Poznaj swój Powiat Ostrowski” w historycznej odsłonie okazały się bazą informacji, nierzadko ciekawostek o lokalnych bohaterach. Jak podkreśliła prowadząca uroczystość Zuzanna Jerzyk zwracając się do nauczycieli:
- Przygotowanie tak wielu materiałów nie byłoby możliwe, gdyby nie państwa dociekliwość i umiejętność zebrania wszystkich wiadomości w całość.

Sylwia Nowicka, przemawiając w imieniu jury, wyraziła głębokie wyrazy uznania dla pomysłowości autorów prac, mówiąc że ich odkrywanie było prawdziwą przyjemnością.

Komisja podjęła decyzję o przyznaniu Grand Prix konkursu innowacyjnej pracy przygotowanej przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych wraz z opiekunami: Magdaleną Wojtasz i Danutą Połomską.

- O patriotyzmie chcemy myśleć nowocześnie, budując najpiękniejszy kraj: bez podziałów, kłótni i oszustw. Kraj ludzi uśmiechniętych, oczarowanych książkami, wiedzą i pięknem muzyki. Empatycznych, sympatycznych i ekologicznych. Pragniemy rozwoju naszego regionu, chcemy go nowocześnie promować. Nowoczesna grafika i wspólne rozmyślania o „kraju lat dziecinnych” przyniosły efekt końcowy w postaci tytułu Grand PRIX - podsumowała Z. Jerzyk

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
1. miejsce - grupa z koła informatycznego Zespołu Szkół Technicznych: Natalia Nawrot, Weronika Adaszak, Weronika Rainert, Adrian Kapczyński, Szymon Radziszewski, Eryk Sobczak, Adriana Ratajek, Wiktoria Muller, Wiktoria Szorska, Magdalena Michalak, Jakub Malarczyk wraz z opiekunami: Magdaleną Wojtasz i Danutą Połomską.

2. miejsce - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych CKU Przygodzice: Kacper Belka, Aleksy Dudek, Paweł Gapik, Hubert Kieroński, Przemysław Klimpel, Oskar Kula, Mateusz Nowak, Eryk Szczepaniak, Wiktor Zych wraz z opiekunem Rafałem Byzią.

3. miejsce - uczennice z III Liceum Ogólnokształcące: Małgorzata Poprawska i Agnieszka Wróbel wraz z opiekunem Przemysławem Zimniakiem

Wyróżnienia w kategorii szkoły ponadgimnazjalne otrzymali: 
- uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego: Weronika Juja, Adrian Frydryszak, Jakub Nych wraz z opiekunem Wojciechem Burkietowiczem. 
- uczennice ZSE im. Józefa Gniazdowskiego: Paulina Robotnikowska, Laura Wawrzyniak wraz z opiekunem Wojciechem Burkietowiczem.
- uczennice III Liceum Ogólnokształcącego: Aleksandra Jancik, Kinga Kwiatkowska wraz z opiekunem Przemysławem Zimniakiem. 
- uczennice III LO: Zofia Bednarczyk, Aleksandra Wojtasik, Pamela Kałużna, Paulina Adamska. 
- uczennice III LO: Justyna Cieślińska, Zofia Wojtkowska. 
- uczennica Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek Sandra Niśkiewicz wraz z opiekunem Przemysławem Zimniakiem. 
- uczennica ZSE im. Józefa Gniazdowskiego Karolina Kopras. 
- uczniowie IV Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina Kinga Spaleniak, Alicja Sieradzka, Katarzyna Matysiak, Zuzanna Kasperek, Aleksander Kobylański, Oliwia Maroszek, Kasper Brylewski, Klaudia Zybała, Wojciech Walczak, Maksymilian Kromarek wraz z opiekunem Jackiem Bieńkiem. 

 

W kategorii grup najstarszych wyróżnienie specjalne otrzymali uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka: Jakub Kostrzewa, Michał Kryjom, Hubert Pacyna, Karolina Szukała, Patrycja Ziętek wraz z opiekunem Maciejem Maślińskim.

 

W kategorii szkół podstawowych przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:
1. miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej w Daniszynie Matylda Płonka, Patrycja Rudowicz, Paweł Rudowicz, Jagoda Lisik, Agnieszka Kusicielek, Agata Duczmal, Dorota Frycz, Stanisław Kaczmarek, Michał Stryjak wraz z opiekunem Renatą Kowalczyk. 

2. miejsce - uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kardynała Karola Wojtyły w Chynowej: Klaudia Juszczak, Emilia Ambroży, Zofia Kołodziej, Kinga Matysiak, Oliwia Kubat wraz z opiekunami: Bogną Baranowską i Małgorzatą Ożóg.

3. miejsce exequo
- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Miesza I: Antonina Jurek, Igor Kauk, Piotr Cholewa, Jędrzej Mielcarek, Rafał Jamroszczyk, Zuzanna Smaga, Maciej Kubiak, Iga Marek, Oliwia Komorska wraz z opiekunami: Małgorzatą Monetą-Molską oraz Katarzyną Krawczyk.
- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marii Konopnickiej: Wiktoria Jędrzejak, Wiktoria Szymczak, Nicola Smułka, Bartosz Kałużny, Remigiusz Biernat wraz z opiekunem Mariuszem Kubickim

Wyróżnienia w kategorii szkoły podstawowe otrzymali:
- uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Gen. Józefa Bema: Tomasz Burkietowicz, Filip Mrowiński, Bartosz Chrzan, Jan Szydłowski, Filip Berkowski, opiekun Małgorzata Wieczorek. 
- uczennica SP 7 Maria Kupczyk. 
- uczeń Zespołu Szkół w Granowcu Wiktor Wójcik, opiekun Grażyna Gąbka.
- uczeń Szkoły Podstawowej w Czarnymlesie Mikołaj Cieśliński, opiekun Barbara Cieślińska.
- uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II W Lamkach: Natalia Janiak, Julia Magdziak, Dawid Wilk, Gabriela Pawlak, opiekun Anna  Glaser.
- uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Teodora Korcza w Topoli Małej: Filip Fabrowski, Bartosz Giernalczyk, Jan Grzela, Mateusz Kaczmarek, Krystian Maciejewski, Karol Sadaj, Eryk Zuchowski, opiekun Pani Moniką Wojczuk.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

REKLAMA
Darek Potasznik

Udostępnij:


Komentarze

Brak komentarzy...

Zostaw komentarz


POLECANE FIRMY

REKLAMA

AKTUALNOŚCI

KALENDARZ WYDARZEŃ

20
Sobota
Kwiecień 2019
Kwiecień
Po Wt Śr Cz Pt So Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
12345
imieniny:
Agnieszki, Amalii, Czecha