Zespół Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego

Zespół Szkół Ekonomicznych im. Józefa Gniazdowskiego

Partyzancka 29, 63-400 Ostrów Wielkopolski [62 591 95 56] zse@osw.pl http://www.zse.osw.pl/
Udostępnij:  

Zespół Szkół Ekonomicznych jest placówką powstałą w 1925 roku jako Szkoła Handlowa (jedna z pierwszych w Wielkopolsce).

Obecnie szkoła posiada nowoczesną bazę, dającą młodzieży możliwość wszechstronnego, nie tylko ekonomicznego wykształcenia. Absolwenci szkoły, dzięki posiadanej wiedzy ekonomicznej i praktycznym umiejętnościom, są chętnie zatrudniani lub kontynuują naukę w szkołach wyższych różnego typu. Języki obce są w szkole traktowane priorytetowo. Młodzież w starszych klasach uczy się języka zawodowego.

Szkoła wyróżnia się przyjazną atmosferą. Dzięki zainteresowaniu i opiece ze strony nauczycieli i szkolnego pedagoga młodzież czuje się bezpiecznie. Wyrazem troski o ucznia jest udział w projekcie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY.

Uczniowie z powodzeniem biorą udział w konkursach z zakresu przedmiotów ekonomicznych jak i przedmiotów ogólnokształcących. Szkoła osiągnęła miano proeuropejskiej dzięki osiąganym sukcesom w konkursach o tematyce związanej z Unią Europejską.

Zespól Szkół Ekonomicznych otrzymał tytuł SZKOŁY Z KLASĄ oraz miano szkoły, która uczy myśleć - COGITO oraz działać - AGO. Nasza młodzież uczy się wrażliwości działając w Szkolnym Klubie Wolontariusza. W szkole aktywnie pracuje Samorząd Uczniowski, organizuje wiele imprez dla uczniów, a także wydaje gazetkę szkolną FENIKS. Dbając o rozwój duchowy ZSE przystąpiło do Ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych „Śpiewająca Polska” działajacego w ramach Narodowego Centrum Kultury.

Szkoła dysponuje trzema salami lekcyjnymi z pełnym wyposażeniem komputerowym oraz studiem multimedialnym. Młodzież ma możliwość przygotowywania się do zajęć korzystając z Internetu w bibliotece szkolnej. Posiadamy nowoczesne sale do nauki języków obcych oraz pracownię do nauk przyrodniczych na miarę XXI wieku.

Wychodzimy na przeciw oczekiwaniom rynku pracy szkoląc w zawodach, na które jest duże zapotrzebowanie- klasa księgowości, prawno-policyjna, logistyk i sprzedawca.

Zespół Szkół Ekonomicznych nawiązał współpracę ze szkołą niemiecką z Meiningen. Piewrszy wspólny zrealizowany projekt przez młodzież niemiecką i młodzież z naszej szkoły to „Wspólna waluta-wspólny cel”.

Szkoła w latach 2009-2013 brała udział w programie Szkoła Kluczowych Kompetencji. Celem projektu było podniesienie poziomu Kompetencji Kluczowych uczniów umożliwiający im aktywne uczestnictwo w rynku pracy i gospodarce opartej na wiedzy. Wsparciem procesu rozwijania poziomu Kompetencji Kluczowych uczniów były Wakacyjne Obozy Naukowe, Koła Naukowe, Studium Kompetentnych Liderów oraz Przedsiębiorstwo Symulacyjne. 

Szczegółowy wykaz zawodów, w których kształcimy znajdziesz TUTAJ

Godziny otwarcia

Poniedziałek 08:00 16:00
Wtorek 08:00 16:00
Środa 08:00 16:00
Czwartek 08:00 16:00
Piątek 08:00 16:00
Sobota
Niedziela